Ayşe Takı Galerisi’nde İki Sergi Birden

Ayşe Takı Galerisi’nde

İki Sergi Birden

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

Teksas’lı sanatçı James Thurman‘ın “Yeni İşler/ New Works” ve Küratörlügünü Teresa Faris ve James Thurman‘ın yaptığı, “Wearable Pewter-Giyilebilir-Takılabilir Kalay Aksesuarlar sergileri” Ayşe Takı Galerisi‘nde 10 Haziran’da açıldı.

Sergiler 13 Temmuz‘a kadar açık kalacak.

Sanatçılar kağıt, Kalay, Aliminyum vs değişik malzemelerle değişik takılar üretmişler. Takı sergisi ilgi ile izlendi.

Teksas’dan gelen ve sergiye katılan sanatçı James Thurman, İstanbul’da 2’nci defa bulunduğunu ve bir İstanbul aşığı olduğunu belirtti. Birçok bakımlardan Teksas’a benzettigi İstanbul’da kendisini evinde gibi hissettiğini belirtti. Teksas-Dallas’da yaşayan sanatçı, Dallas’ta da İstanbul kadar renkli bir sanat hayatı olduğunu ve galerilerde pekçok sanat etkinliklerinin yapıldığını ifade etti.

Sanatla renklenen dünyanın tüm insanlar için ortak bir dil oluşturduğunu söyledi.

James Thurman , takılarında özellikle ‘kağıt’ kullandığını ifade etti. Kağıt Takıları neredeyse bir heykel formuna gelinceye kadar çeşitli aşamalardan geçiyor. Tutkal ile sertleştirilmiş kağıtlar, form aldıktan sonra parlatılıncaya kadar işlem görüyor ve en son olarak da metal aksesuarlarla tamamlanarak bir heykel takıya dönüşüyor.

Ayşe Takı Galerisi, bir müze sanat galerisi işlevini sürdürmeye devam ediyor.

Ön salonda yeni sergilere yer verilirken, koridor ve arka bahçe odasında , dünya çapında Türk ve yabancı sanatçıların sergileri devam ediyor.

Ayşe Takı Galerisi‘nde haziran ayı boyunca kendinize hediye alabileceğiniz şekilde , muhteşem sunumlarla , sanat eseri tasarımlar sizi bekliyor.

*****

Read Previous

11 Haziran 2019 S A L I Günün Sergileri

Read Next

12 Haziran 2019 Çarşamba Kitap Tanıtımı

2 Comments

  • Gününüzün güzel geçtiği yüzünüzden anlaşılıyor, gidip görme imkanım olmadı fakat paylaşımınzla birlikte içime su serptiniz. Çok Teşekkürler.

  • Çok güzel bir içerik. Konuyla ilgili çok bilgi sahibi oldum. Teşekkür ederim!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: