Ariel Sanat Galeri’de “Uzun Hava”

Ariel Sanat Galeri’de “Uzun Hava”

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

  • Ariel Sanat Galerisi’nde “Uzun Hava” sergisi 24 Mart’a kadar Sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
  • “Uzun Hava” Sergisinde Ebru Ceylan, Ebru Uygun ve Deniz Gül’ün eserleri yer alıyor.

Ariel sanat galerisi 24 Mart’a kadar sürecek olan ‘UZUN HAVA’ adlı sergide Ebru Ceylan, Ebru Uygun ve Deniz Gül’ün video art çalışmasına yer veriyor.

Alpagut Aytekin sergiye özel bir video müzik çalışması hazırlamış. Bu Müzik videosunda Neşet Günal , Müslüm Gürses ve Jimi Hendrix müzikleri yer alıyor.

Galeri sahibi Alpagut Gültekin ayrıca Yılmaz Güney-Şerif Gören Yol ” filminden flu bir fotoğraf üzerine bu sanatçıların fotoğraflarını yerleştirmiş. Neden böyle yaptığını sorduğumda ;

“Kavramsal sanat , uzun hava gibidir. Uzun hava boşluğa söylenir, büyük bir ovaya, büyük bir coğrafyaya söylenir , o bakımdan Kavramsal sanatla yakınlığı vardır” dedi.

Ebru Ceylan‘ın düşle gerçek arasındaki dev fotoğrafı, Ebru Uygun‘un büyük beyaz bir Panoya işlediği dev coğrafyası ve Deniz Gül‘ün video çalışmaları sergide yer alıyor.

Ariel sanat galerisi diğer galerilerden biraz farklı. Büyük bir masanın etrafında konuklarını ağırlıyor. Sergiye gittiğiniz zaman sanatçıların ve diğer sergilerin kitaplarını alıp masaya kurulabilirsiniz. Burada zevkle oturup galeri atmosferini solumak mümkün.

Kavramsal sanatla ilgisi olmayanlar bile burada bir sıcaklık ve yakınlık hissedeceklerdir.

Serginin tanıtım yazısı Ahmet Soysal tarafından yazılmış. Serginin afiş çalışmasını diğer sergilerde olduğu gibi yine Bülent Erkmen tarafından yapılmış.

Alpagut Aytekin beye videoya koyduğu müzikleri neden seçtiğini , daha detaylı bilgileri sormak isterseniz galeriye uğrayın. Ben sordum , daha cevabını yollamadılar. Posta ile yollayacaklar.

Neyse sizin de soracak sorularınız kalsın.

Bu zevkli sergiyi izlemek isterseniz 24 Mart’a kadar vaktiniz var.

Uzun Hava Sergisi (23 Ocak 2018 – 24 Mart 2018)

Ebru Ceylan- Deniz Gül- Ebru Uygun

Ariel Sanat

Adres: Maçka Cad. 24 Narmanli Apt.kat 2 daire 22 Teşvikiye/İstanbul

0212 261 57 11

www.arielsanat.com

*****

Önceki

Ebru Zarakolu Kesit Seramik Sergisi

Sonraki

25 Ocak Perşembe Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar