Alman Lisesinde 55.Noel Kermesi

Alman Lisesinde 55.Noel Kermesi

Haber ve Fotograflar : Nihal Güres

Almanya Federal Cumhuriyeti Başkonsolosu Dr. Georg Birgelen‘in himayesinde düzenlenen 55. Alman Noel Kermesi Alman lisesi’nde coşkulu bir kalabalık ile yapıldı.

Okulda ve okul bahçesine yayılan kermeste, hem yeni yıl konserleri verildi, hem de çocuklar için  waffle- noel kurabiyeleri ve süsleri yapım atölyeleri düzenlendi.

Hayır amaçlı kermes İstanbul’da bulunan huzur evlerine , yetimhanelere , sokak çocukları sığınma evlerine ve sosyal Yardımlaşma kuruluşlarına destek sağlıyor.

Çeşitli Noel çelenkleri, kapı süsleri, özel Alman tatlıları, çay, kahve , sahne şovlarının yanı sıra takı sanatçısı Lale Merkit Takıları ile, ressam Nihal Güres ise resimleri ile katkıda bulundular ve kermese katıldılar.

Kermes 2 aralık 2017 cumartesi günü 12.00 ve 16.00 saatleri arasında düzenlendi.

Nihal Güres , Cemal Süreya‘nın “Hayat kısa , kuşlar uçuyor” dizelerinden esinlendigi çalışmalarında, uçuşan kuşların dünyaya barış ve dostluk taşımasını arzu ediyor.

Kermeste bizzat bulunan Alman Lisesi müdürü Bay Axel Brott ve eşi , Kermesin başlıca amaçlarından birinin Alman lezzetlerinin yeni yıl da Türk -Alman dostluğunu pekiştirmesi olduğunu söyledi.

Dostluk ve huzur dolu bir yeniyıl gelmesi tek dileğimiz.

*****

Önceki

3 Aralık Pazar Günün Sergileri

Sonraki

İFSAK’ta Yılmaz Kaini Anma Sergisi 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar