Zeliha Akçaoğlu & “Gizli Bahçeler”

Zeliha Akçaoğlu & “Gizli Bahçeler”

Haber : Necati Mumay

Zeliha Akçaoğlu’nun “Gizli Bahçeler” Resim Sergisi Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi’nde

Zeliha Akçaoğlu’nun karma resim sergisi “Gizli BahçelerZiraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi’nde sanatseverleri ağırlamaya başladı

Tepe Emlak tarafından yönetilen Başkentin gözde alışveriş merkezlerinden Next Level AVM’de yer alan Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi, birbirinden değerli sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Alanında isim yapmış, çok kıymetli sanatçıları ağırlayan Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi, bu kez de yurtiçinde ve yurtdışında 100’ün üzerinde karma sergiye katılan, ödüllü ressam Prof. Dr. Zeliha Akçaoğlu’nun “Gizli Bahçeler” karma resim sergisini sanatseverlerle buluşturmaya başladı.

Özel bir kokteyl ile açılan sergi, birçok sanatseveri bir araya getirdi. Açılışta konuşan Akçaoğlu, sergide yer alan eserleri hakkında bilgi vererek şunları söyledi:

Sergi aslında daha çok kadınlarla ilgili… Kadınların doğa ile birleşerek güzel işler başardığını, doğayla ne kadar uyumlu olduğunu anlatıyor. Günümüzde doğanın nasıl kirletildiğini, yok edildiğini biliyoruz. Ben doğayı en iyi kadınların koruduğunu düşünüyorum.

Serginin konsepti aslında doğa ve insan, ama bir yandan da o ‘Gizli Bahçeler’ kadınları temsil ediyor. Kadınlar yapıyor o bahçeleri… Aslında belki de kadınlar, gizli bahçelerin ta kendileri…”

Prof. Dr. Kıymet Giray’ın küratörlüğünde gerçekleşen “Gizli Bahçeler” Resim Sergisi, 6 Kasım tarihine kadar 10.00 – 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Önceki

15 Eylül 2023 Cuma Günün Sergisi

Sonraki

Ahmet Hıdır Resim Sergisi Osmanlı Tersanesinde Açıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar