Serap Aksoy’dan Yeni Sergi

Serap Aksoy’dan Yeni Sergi

Haber : Necati MUMAY

Bakırköy Belediyesi Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi, komple sanatçı Serap Aksoy’un Resim, Heykel ve Seramik eserlerinin yer aldığı Sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ünlü Sanatçı Serap Aksoy, bu sergisini de yine Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında “Kız Çocuklarını Koruma Derneği” yararına düzenledi.

Sergide Serap Aksoy‘un Resim, Heykel ve Seramik eserleri yer alacak.

Serap Aksoy‘un Resim-Heykel-Seramik Sergisi, Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi‘nde 13 Mart 2021 Cumartesi günü açılacak.

Sergi 19 Mart Pazar akşamına kadar Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi‘nde Sanatseverler tarafından pandemi koşulları çerçevesinde ziyaret edebilecek.

Serap Aksoy Kimdir?

Adana Ceyhan’da doğan Serap Aksoy, 1977 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldu. 1976 yılında katıldığı 13. Antalya Film ve Sanat Festivali ‘Fotoğraf yarışmasında’ altın portakal ödülü aldı.

1978 yılında ‘Serap Seramik’ atölyesini kurdu. Aksoy’un özgün eserleri cami mihrapları, bina-villa cepheleri, çeşitli otellerin lobi ve duvarlarını süslemekte.

Eserlerinin büyük bölümü 40-50 metrekare yekpare panolar halinde duvarlara monte edilmiş. Antik tarzda masklar totemler tabaklar idoller de çalışmaları arasında yer alan Aksoy’un özel koleksiyonlarda eserleri bulunuyor.

Sanatçı 1998’den buyana da tuval üzerine akrilik resim çalışmaları yapmaktadır. Yıllarca yaptığı çalışmalarla basının ilgisini çeken Aksoy, gazete ve dergi manşetlerinde yer almıştır.

*****

Read Previous

13 Mart 2021 Cumartesi Günün Sergileri

Read Next

14 Mart 2021 Pazar Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: