Ressam Selda İnci “imzam parmak izimdir.”

Ressam Selda İnci

“imzam parmak izimdir.”

Haber : Necati MUMAY

Ünlü Ressam Selda İnci’nin 16. Kişisel sergisi ‘İçimden Yansımalar’ 3-7 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde, II. İstanbul Sanat ve Antika Fuarı’nda gerçekleşecek.

Suluboya, akrilik ve yağlıboya tekniklerini kullanarak içindeki duygularını tuvaline yansıtan sanatçı Selda İnci “Her zaman, İçimdeki duygularımı, tuvalime yansıttım. Sevincimi, tasamı, tüm düşüncelerimi, insanlığın ve dünyanın hallerini, doğayı mistik duygularımı, Allah’ın en güzel mucizeleri olarak gördüğüm çiçekleri, kelebekleri şifalı bitkileri, karmakarışık ve hep değişken duyguları, düşünceleri fikirleri, Yaradana olan derin aşkımı, en sahici, en çıkarsız ve yalın haliyle resmediyorum” dedi.

Resimlerinde ismini yazmayan ressam İnci, “Parmak izini de Allah’ın akıl almaz mucizelerinden görüyorum ve onun asla taklit edilemeyeceği gerçeğiyle, bunun resimlerime daha da anlam katacağına aşkla inanıyorum. Benim imzam parmak izimdir.” açıklamasında bulundu.

RESİM-ŞİİR BİR ARADA

Her bir tablosuna yazdığı şiirlerle bir bütünlük sağlayan, birbirinden nadide sanat eserlerini ortaya çıkaran sanatçı İnci, sergi için çok heyecanlı olduğunu, herkesin bu sergiyi ziyaret etmesinin onu çok mutlu edeceği ifadesini kullandı. Bu sergisi için ressam Selda İnci duygularını şöyle dile getirdi.

“İçimden yansımalar’ da özlemlerim,

Sevgilerim, yalnızlıklarım, hayretlerim,

Kırılma noktalarım, anılarım,

Hayata dair birkaç şey

Ve de herkese SELAMLARIM var…”

Sanatçının yıllar önce gerçekleştirdiği büyük beğeni toplayan ‘Esma-ül Hüsna Sergisi’ çok konuşulmuştu.

Selda İnci Hakkında :

1985 yılında Marmara üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünü bitirdi.1985/1989 yılları arasında Merkez Bankasın’da çalıştı.

1997 yılında Ressam Nurhan Ekmekçi ile resim çalışmalarına başladı.1998 yılında Natuk Birkan Pratik Kız Sanat Okulu Resim bölümü’ ne gitti. 2000/2004 yılları arasında Sev-Art Sanat Atölyesin’de Sevgi Algül’den resim dersleri aldı.

2001 yılında Eda Şahan Atölyesin’de Tezhip ve Hat Sanatı dersleri aldı.2004 yılında Su Yücel ile suluboya ,akrilik ve yağlıboya resim çalışmaları yaptı.2005/2010 yılları arasında Ekrem Kahraman’dan resim dersleri aldı.

Ziraat Bankası,Vakıfbank ve Mısır Kültür merkezi koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır.

*****

Read Previous

Murat Uzun & “Bekir”

Read Next

İBB Şehir Tiyatroları “Tarihi Oyun” Afişleriyle IAAF’ta

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: