Ressam Sedef Yavuzalp BEZE Group ile Çalışacak.

Ressam Sedef Yavuzalp

BEZE Group ile Çalışacak.

Haber : Necati MUMAY

  • “Mozaik Esintisi” Tekniğiyle Dünyada Mozaikizmi Yaratan İki Türk Ressamdan Biri Olan Ressam Sedef Yavuzalp de İletişim Stratejileri ve Projeler Alanında Beze Group İle Çalışmaya Başladı.

Ressam Sedef Yavuzalp, kurumsal İletişim, marka ve pazarlama iletişimi, sosyal sorumluluk projeleri ve sponsorluk Yönetimi konularında uzman 32 yıllık deneyime sahip vizyoner BEZE Group ile çalışmaya başladı. Ressam Sedef Yavuzalp fark yaratan başarılı çalışmalarıyla ülke tanıtımına destek olarak toplumsal fayda sağlamayı, ayrıca özel sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeyi hedefliyor.

Kendi özgün “mozaik esintisi” tekniğiyle dünyada mozaikizmi yaratan iki Türk ressamdan biri olan Sedef Yavuzalp, “Türk resim sanatında daha ileriye gidilmesi ve teknik olarak çeşitli sanat akımlarında dünyaya öncülük edilmesi ressamlarımızın en önemli hedefleri arasında bulunmaktadır” diyor. Yapıtlarında ülkemiz ve dünya medeniyetine ait olan ve müzelerimizde yer alan bazı antik mozaik eserleri kendi özgün ‘’mozaik esintisi’’ tekniğiyle yorumlayan Yavuzalp, topraklarımızda yaşamış olan bazı medeniyetleri ve kültürel varlıkları konu alan tasvirleri eserlerinde yansıtıyor. Tüm bu değerler Mozaikist Ressam Sedef Yavuzalp resimlerinin temalarını ve amacını oluşturuyor. Hem sanatçı hem de diplomat olarak bu topraklara ait görsel değerlerin ortaya çıkarılmasının önemini vurgulayan Yavuzalp, “mozaik esintisi” tekniğiyle ülkemizin tanıtımına katkıda bulunuyor, geçmişe ışık tutuyor.

Mozaikizmin gelecek nesillere aktarılmasına öncülük eden ressam Yavuzalp, ülkemizde doğan bu akımın evrensel sanat çevrelerinde de tanıtılması için Türkiye’de ve yurtdışında 7’si kişisel olmak üzere 20’ye yakın sergi ve fuarda yer aldı.

Sedef Yavuzalp Kimdir?

Ressam Büyükelçi Sedef Yavuzalp, mesleği gereği yoğun iş temposuna rağmen resme olan aşkını 2012 yılından beri her fırsat bulduğunda fırçasına yansıttı. Ülkemiz topraklarının sahip olduğu zengin tarih mirasının yanı sıra görev yaptığı Doğu Afrika bölgesinin tarihi, kültürü ve mitolojisinden de ilham aldı.

Resimlerine mozaiklerin tarihi esintisini de yansıtarak, kendi özgün tekniği olan ‘’mozaikizm’’in gelecek nesillere aktarılmasına öncülük eden Yavuzalp, bu akımın evrensel sanat çevrelerinde tanıtılması için Türkiye’de ve yurtdışında 7’si kişisel olmak üzere 20’ye yakın sergi ve fuarda yer aldı.

Büyükelçi Osman Rıza Yavuzalp ile evli ve iki çocuk sahibi olan Büyükelçi Sedef Yavuzalp 1966’da Ürdün, Amman’da dünyaya geldi. TED Ankara Koleji’ni ve Paris Amerikan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü şeref derecesi ile bitiren Yavuzalp, yüksek lisansını ise Brüksel Hür Üniversitesi’nde Türkiye-Batı Avrupa Birliği İlişkileri alanında tamamladı.

*****

Read Previous

12 Eylül 2019 Perşembe Günün Sergileri

Read Next

13 Eylül 2019 C U M A Günün Sergileri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: