Özdilek ve HETADER’den anlamlı iş birliği!

Özdilek ve HETADER’den anlamlı iş birliği!

Haber : Necati MUMAY

  • Yetenekli gençlerin sergisi umut saçıyor…

Özdilek Bursa Geçit, Hemofili ve Talasemi Derneği (HETADER) iş birliğiyle hayata geçirilen anlamlı sergiye, 5 Temmuz’a kadar ev sahipliği yapmaya devam edecek.

Kan hastalıklarıyla mücadele eden çocuklara ve sağlıklı bebek doğumlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenecek sergide, talasemi hastası Yusuf Kurhan ile lösemi hastası Ali Mansour’un yetenekli elleriyle çizdiği resimler, Özdilek Bursa Geçit’ te sergileniyor. Sergi, ziyaretçiler tarafından ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

Sosyal sorumluluk konusunda örnek çalışmalara imza atan Özdilek, hemofili, talasemi ve lösemi hastalıkları konusunda farkındalık yaratılmasına hassasiyet gösteriyor. Sağlıklı bebek doğumları için evlilik öncesi tarama testlerinin mutlaka yapılmasına dikkat çekmek için anlamlı bir projeye destek veriyor

 

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.