Organik Sergi ‘SESSİZLİK’

Organik Sergi ‘SESSİZLİK’

Haber ve Fotograflar : Necati MUMAY

  • Lale Çavuldur Işık Galeride açılan Sergisi 25 Mart’a kadar gezilebilecek.

Atık kâğıtları sanat eserlerine dönüştüren öğretim görevlisi Lale Çavuldur “Sessizlik” isimli sanat sergisini Nişantaşı Işık Lisesi Galerisi’nde açıldı. Birbirinden güzel heykel ve tablolar sanatseverlerin beğenisini topladı…

Serginin açılış kokteylinde resim sanatının ünlü hocalarından Süleyman Saim Tekcan başta olmak üzere çok sayıda sanatçı davetli ve sanatsever hazır bulundu. Serginin sunumunda verilen bilgide şöyle denildi:

“Bu sergi tam anlamıyla organik! FMV Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Lale Çavuldur’un atık kâğıt ve organik malzemelerle gerçekleştirdiği heykel ve sanat eserleridir”

ÇALIŞMALARI…

Lale Çavuldur 1983-1986 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, 1987-1991 döneminde Karlsruhe Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde resim ve heykel eğitimi gördü. 1994-1996 yıllarında Leipzig Güzel Sanatlar Akademisinde Yüksek Lisans programına devam etti. 1997 yılında Türkiye7ye dönerek çeşitli disiplinlerde sanatsal üretimlerini sürdürdü. Çavuldur bu tarihten itibaren Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Sanatçı, Kağıt Atölyesinde ‘Geri dönüşümlü kağıt yapımı, kağıtla tasarım ve ekoloji’ ve diğer bazı alanlarda ders vermekte…

*****

Önceki

İDSO DenizBank’ta Türk Besteciler

Sonraki

Serginin teması, Eşi Ariella!

One Comment

  • Resim ve Heykel eğitimini almış olmanız, disiplinler arası etkileşimin önemini ortaya koyuyorsunuz. Form bilgisi hem görsel hem de plastik açıdan, estetik olarak dayanağını buluyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar