MİKADO’NUN SIR’RI…

MİKADO’NUN SIR’RI…

Haber ve Fotoğraflar :Necati MUMAY

  • Deniz Toraman’ın “Mikado’nun Sır’rı” isimle seramik sergisi Nişantaşı Art212’de açıldı. Açılışa katılanlar eserleri hayranlıkla izleyip bolca anı fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler…

Seramik sanatçısı Deniz Toraman’ın son yapıtlarını içeren “Mikado’nun Sır’rı” isimli kişisel sergisi Nişantaşı ART212’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılış kokteyline davetliler sanatçılar ve sanatseverler hazır bulundu…

Sanat Tarihçisi-Eleştirmen Özay Erkılıç, “Bugün burada, seramik sanatçısı Deniz Toroman’ın ‘Mikadonun Kuşları’ adını verdiği son dönem çalışmalarının açılışı var. Ben hazırlanırken gördüm. Sanatseverlere, ‘sakın kaçırmayın, mutlaka gelin olağanüstü güzel yapıtlar’ derim” şeklinde görüş belirterek şunları söyledi:

“Kullandığı farklı malzemelerle tekniğin ve yaratıcılığın tüm sınırlarını zorlayan sanatçı bir takım sembollerle kuşların, her tür serüvenci yaşamlarından kendine özgü bir biçem oluşturmuştur. Çalışmalarında kullandığı porselen, en eski malzemelerden biridir. Kullanımı oldukça zordur. Elde çalışırken kalınlık, incelik konusu da başlı başına  teknik yetkinlik ister. Böylesine kaprisli malzemenin pişirilmesi de başlı başına bir sorundur. Tüm bu zorlukların üstesinden başarı ile çıkmış olan Deniz Toraman’ı tebrik ediyorum”

*****

Önceki

1 Nisan Cumartesi Günün Sergileri

Sonraki

Yılmadan Yorulmadan Karma Resim Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar