Karaköy’ün Yeni Sanat Rotası

Karaköy’ün Yeni Sanat Rotası

Haber : Necati Mumay

  • Bu sene sanat sezonu heyecanlı bir haberle açılıyor. Pi Artworks, Galeri Nev İstanbul, artSümer ve Mixer sezonu Karaköy’deki yeni adresleri Juma Art Karaköy’de karşılıyor.

Beyoğlu Mısır Apartmanı’nda uzun yıllardır ziyaretçilerini ağırlayan Pi Artworks ve Galeri Nev İstanbul’a ek olarak, hali hazırda Karaköy’de konumlanmış olan artSümer ve Sıraselviler’deki mekânından taşınan Mixer’in de katılımı ile galeriler aynı çatı altında bir araya geliyor. İnşaatı Eylül başında tamamlanan Juma Art Karaköy binasında galeriler en üst katta Pi Artworks, üçüncü katında Galeri Nev İstanbul ikinci katında artSümer ve alt katta Mixer olacak şekilde konumlandı. Bu sokağın hemen karşısındaki binaya taşınan Sanatorium ise Karaköy’de yeni oluşan bu sanat rotasının bir parçası oluyor.

Galeriler, sanat alanında birlikte hareket etmek ve dayanışma içinde olmak üzere Karaköy’ün yaratıcı atmosferine katkı sağlamayı amaçlıyor. İstanbul Bienali ve Contemporary Istanbul’un açılışı ile ivme kazanan sezonda galeriler 19 Eylül itibariyle sergilerini ziyarete açacaklar. Binanın açılış etkinliği ise 19 ve 20 Eylül günleri galerilerin ortak katılımıyla gerçekleşecek.

Yeni sezonda Pi Artworks “Nancy Atakan – Çizgiler Camiası”, Galeri Nev İstanbul “İnci Eviner – Ufkun Altında”, artSümer “Gözde İlkin & Erdal Duman – Gaipten Gösteri ve Casus Belli” ve Mixer “Otomata” sergilerini 21 Ekim 2017 tarihine kadar ziyarete açacak. “Otomata” sergisi Ahmet Duru, Ali Elmacı, Ali Şentürk, Alican Leblebici, Ayşe Hilal Ateş, Berk Yüksel, Elif Esen, Evren Erol, Gökçen Dilek Acay, Hasan İlkan Cebeci, Meliha Sözeri, Meltem Şahin, Murat Can Kurşun, Nur Gürel, Oğuz Emre Bal, Özcan Saraç, Özgür Ballı’nın işlerini bir araya getiriyor.

Sanatorium ise bu yapının tam karşısındaki yeni mekânında rotaya 10 Eylül – 14 Ekim tarihleri arasında “Kemal Özen – Yapay Cehennemler” sergisiyle dâhil oluyor.

*****

Önceki

20 Eylül Çarşamba GÜNÜN SERGİLERİ

Sonraki

21 Eylül Perşembe GÜNÜN SERGİSİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar