İSTANBUL RESİMLERİ

İSTANBUL RESİMLERİ

Haber ve Fotograflar : Necati MUMAY

  • Büyük Usta Faruk Cimok’un İstanbul Resimleri Galeri İdil’de 8 Nisan akşamına kadar izlenime açık tutulacak

Galeri İdil, İstanbul Ressamı Olarak bilinen büyük usta Faruk Cimok’un “İstanbul Resimleri” Temalı Sergisine ev sahipliği yapıyor. Açılış kokteylinde hazır bulunan sanatseverler belgesel niteliğinde tarihe mal olan çalışmalarında mekanların yanı sıra İstanbul’un bir başka yüzü olan neşeli yaşamı, sokak müzisyenleriyle birlikte yaşama dair pozitif her şey Cimok’un kendine has yorumuyla izleme olanağı buldular…

İSTANBUL RESİMLERİ…

Açılıştaki sunumda sanatçının çalışmaları anlatılırken şu noktalara dikkat çekildi: “Özellikle İstanbul’da günlük yaşamı şehir pitoreski ile bütünleştirdiği çalışmalarıyla resim sanatımıza taze bir soluk getiren Faruk Cimok, yapıtlarında teknik duyarlılık, evrensel ölçüt ve kurallar ağır basar. Malzemeye dayalı kendine özgü yöntemler kullanarak özel bir teknik geliştiren sanatçı eserlerinde empresyonist renk ışık anlayışı ile klasik bir çizim ustalığını birleştirmiştir”

Sergi 8 Nisan akşamına kadar izlenime açık tutulacak.

Adres: Galeri İdil, Valikonağı Cad. No:45-47 Nişantaşı – İstanbul

*****

Önceki

“Aynanın içinden” fotoğraf sergisi

Sonraki

Çekirdek Sanat’tan 8 Mart Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar