İhsan Şurdum’dan ‘İZ’ sergisi

Nişantaşı F Sanat Galeri’de açıldı…

İhsan Şurdum’dan ‘İZ’ sergisi

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • F-Sanat Galeri’de açılan İZ isimli sergiyi çok sayıda sanatsever izledi.
  • Sergi 24 Şubat akşamına kadar açık olacak…

Yıllarını resim sanatına adamış, ancak adeta gizemli kalmış usta sanatçı İhsan Şurdum‘un resim sergisi Nişantaşı F Sanat Galeri’de sanatseverlerle buluştu. Serginin açılış kokteyli kalabalık bir davetli sanatçı ve sanatseverin katılımıyla gerçekleşti…

Açılışta bulunan sanatseverlerin hayranlıkla izlediği çoğu büyük boy tablolar adeta bir renk cümbüşü niteliğindeydi. Serginin sunumunda verilen bilgide, “1949 yılından bugüne birçok karma sergiye katılan, eserleri başta müze koleksiyonlarda yer alan uzman Restoratör-Ressam İhsan Şurdum’un bu sergisi İyilik İçin Sanat Derneği’nin desteğiyle siz sanatseverlerle buluşuyor” denildi. Sanat Eleştirmeni Haşim Nur Gürel ise İhsan Şurdum için şunları söylüyor:

“Titiz bir pentür ustalığı’nın peşinde, en yetkine ulaşabilmeyi kovalarken resmini tanıtmayı ikinci plana attığından veya belki de özelliği saklılık olan bir resmin gizemli ‘saklı ustası’ olma rolünü benimsediğinden kendini bunca yıldır geri planda tutmayı başarmış usta bir ressam”

İyilik İçin Sanat Derneği;

Sergiden elde edilecek gelirin bir bölümü genç sanatçıların eğitimini destekleyen projeler üreten “İyilik İçin Sanat Derneği”ne bağışlanacağı bildirildi. Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmayan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulmuştur ve faaliyetlerini sürdürüyor…

Serginin 24 Şubat akşamına kadar izlenime açık tutulacağı bildirildi.

Adres: F-Sanat Galeri, Valikonağı Cad. Akkavak Sokak Polat Apartmanı No:38/2 – Nişantaşı/İstanbul… (Tel: 0212 296 83 32)

*****

Önceki

8 Şubat Perşembe Günün Sergileri

Sonraki

Antonina Sanat’ta kapanış kokteyli

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar