İDSO Sezona Muhteşemle Bir Konserle Veda Etti

İDSO Sezona Muhteşemle Bir Konserle Veda Etti

Haber : Necati Mumay

  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası “Gershwin Yaza Merhaba Konseri” ile 2016-2017 sezonunun kapanışını yaptı. Kapanış konserinde ayrıca bir de sürpriz yaşandı.
  • İDSO, Gershwın bestelerinden oluşan muhteşem bir konserle Eylül’de yeniden buluşmak üzere müzikseverlere veda etti.

İDSO DenizBank Konserleri 2016-2017 sezonunun son konseri, 26 Mayıs Cuma akşamı “Gershwin Yaza Merhaba Konseri” ile saat 20.00’de Fulya Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Plaket- Denizbank Kültür Sanat Yöneticisi Perihan Yücel

İDSO Yönetimi; 12 yıldır ana sponsoru olan DenizBank’ın Kültür Sanat Yöneticisi Perihan Yücel’e plaket takdim etti.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Broadway müzikalleri ve klasik batı müziği orkestraları için eserler yazan ünlü Amerikalı besteci ve piyanist George Gershwin’in eserlerinden oluşan “Gershwin Yaza Merhaba Konseri”nde Şef Oğuzhan Balcı yönetiminde ünlü solistlere eşlik etti. Konserde Duygu Argın (Vokal), Neşet Ruacan (Gitar), Şenova Ülker (Trompet), Ercüment Orkut (Piyano), Volkan Topakoğlu (Kontrbas), Ediz Hafızoğlu (Davul) ve Burçin Büke (Piyano), İDSO eşliğinde sahne aldı.  Şef Oğuzhan Balcı yönetimindeki konserde, George Gershwin’in, Summertime, I got Rhythm, Oh Lady be Good gibi sevilen şarkılarının yanı sıra, Paris’te Bir Amerikalı, Rhapsody in Blue eserleri de icra edildi.

Aydan Şentürk,Gülbin&Erdoğan Aktaş Engin&Zümral Güner, İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık ,Şef Doğan Şentürk ,Ece Güner Toprak&Erdoğan Toprak , BEZE Group Kurucu & Bşk Bengü Bilik

Kapanış konserinin müzikseverlere sürprizi ise Fox TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’ün çocukluk yaşlarından beri en büyük hayali olan orkestra şefliğini gerçekleştirmesi oldu.

Doğan Şentürk,Baş Keman Yrd. Özgecan Günöz Kızılay,İDSO- Müdür Yrd. Hülya Özalaşar,Baş Kemancı Ayşe ,Şef Oğuz Balcı,İDSO Md. Sezai Kocabıyık,İDSOProgram Koo.Bülent Evcil

Şef Oğuzhan Balcı ile uzun süredir çalışan Doğan Şentürk, konserin ikinci yarısında seslendirilen ilk eserde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nı yönetti. Doğan Şentürk yönetimindeki İDSO, ünlü Fransız müzisyen Georges Bizet’in opera eseri olarak bestelediği Carmen uvertürünü icra etti.

İDSO  Program Koordi. Bülent Evcil ,Şef Doğan Şentürk & Eşi Aydan Şentürk , Ece Güner Toprak & Erdoğan Toprak , Engin Güner & Eşi Zümral Güner , Ege Şentürk

 

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık; “Bu hafta sezonun kapanış konserini de gerçekleştirdik. Değerli müzikseverlere yeni sezonda buluşmak üzere veda ettiğimiz ve bir de sürprizimizin olduğu bu son konserimizin konuklarımız için unutulmaz olduğuna inanıyoruz. 2017 /18 sezonunda buluşmak üzere sanatsever dostlarımızdan kısa bir süre ayrılacağız ve heyecanla yeni sezona hazırlanacağız. Orkestramızı geliştiren ve dinleyicimizi heyecanlandıran programlarla yeni sezonda buluşmak dileğiyle ” dedi.

Bengü Bilik- Aydan& Doğan Şentürk- Perihan Yücel

PROGRAM

  • George Gershwin Şarkıları
  • Paris’te Bir Amerikalı
  • Rhapsody İn Blue
  • Sürpriz eser Carmen Uvertürü

*****

Önceki

28 Mayıs Pazar İstanbul & Ramazan

Sonraki

29 Mayıs Pazartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar