İbrahim Coşkun’dan “Ben Anadolu”

İbrahim Coşkun’dan “Ben Anadolu”

Haber : Necati MUMAY

İbrahim Coşkun’un “Ben Anadolu” Sergisi, Taksim Sanat’ta Açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ, kamusal sanat alanı Taksim Sanat’ta ressam İbrahim Coşkun’un Anadolu’nun izlerini ve kendi kişisel yolculuğunu anlattığı eserlerinden oluşan “Ben Anadolu” sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

Ressam İbrahim Coşkun’un Anadolu’nun izlerini ve kendi kişisel yolculuğunu anlattığı eserlerinden oluşan “Ben Anadolu” sergisi, 11 Eylül’de kapılarını açtı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ ev sahipliğinde Taksim Sanat’ta düzenlenen “Ben Anadolu” sergisinin açılışına iş, sanat ve cemiyet dünyasından birçok isim katıldı. 

Anadolu’nun Ruhunu Yakalamak

Ben Anadolu” sergisi, Anadolu’nun izlerini ve sanatçının kendi kişisel yolculuğunu anlattığı birbirinden değerli eserlere ev sahipliği yapıyor. Ressam İbrahim Coşkun‘un eserlerindeki benzersiz üslubu ve sanatsal ustalığı, sıradışı bir çekim etkisi yaratıyor. Sergide yer alan eserlerdeki toprak hissi, hayal gücünün altını kazıdığı gibi sanatçının kendine has betimlemesiyle çocukluğunun geçtiği Anadolu coğrafyasını ve soyut bir peyzaj anlatısını yansıtıyor.

İbrahim Coşkun‘un Anadolu coğrafyasındaki anılarına ve içsel duygularına bir pencere açan “Ben Anadolu” sergisi, sıradışı çekim etkisiyle sanatseverleri büyülerken, sanatçının Anadolu’ya duyduğu derin bağlılığı ve kişisel yolculuğunu keşfetme fırsatı sunuyor. Kendini ifade etme özgürlüğüyle yapıtlar ele almış olan sanatçının eserleri, kapsayıcı ve güçlü yansımalarıyla sanatseverleri kendine çekiyor. Sergide yer alan eserler, sadece dışavurumcu değil, aynı zamanda sanatçının kişiliğini ve iç dünyasını yansıtan güçlü bir içerik taşıyor.

Duyguların Renkleri

Derin duygusal katmanları ifade etmek için kullanılan renklerin mistik bir hal aldığı gözlemlenen “Ben Anadolu” sergisi, düşünmeye teşvik edici bir anlatıma sahip olmasının yanı sıra daha çok renklerin altında gizlenmiş duygulardan besleniyor. Renklerin ve fırça darbelerinin bir araya geldiği bu ahenkli kompozisyonlar, eserlerin en çarpıcı özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.

Ben Anadolu” sergisinin dokusunda, Anadolu coğrafyasının renkleri ve gerçekliğin soyut dili ile anlatılmış duygusal bir yansıma sunuluyor. Hiç var olamadığı Anadolu yaşantısının izlerinin yanı sıra yetiştiği toprakların hafızalarında savrulmuş kişiliğini ortaya koyan İbrahim Coşkun, Türkiye’nin geçmişine ve coğrafyasına bir ayna tutarak sanatseverleri eserlerin büyüleyici dünyasına davet ediyor.

Ben Anadolu” sergisi, 30 Eylül 2023 tarihine kadar Taksim Sanat’ta ücretsiz olarak görülebilecek.

Önceki

İlknur Altun‘un Yeni Sergisi Açıldı

Sonraki

ANQI Contemporary Istanbul’da

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar