“HER EVE BİR SANAT”

“HER EVE BİR SANAT”

Haber ve Fotograflar : Necati MUMAY

  • Yeniköy Rotary Kulübü’nün genç sanatçıları teşvik amacıyla düzenlediği “Her eve bir sanat” isimli grup sergisi Nişantaşı’ndaki The Sofa Hotel’deki açılış kokteyli görkemli geçti…

İstanbul Yeniköy Rotary Kulübü’nün ‘Bazart sanat projesi’ kapsamında genç sanatçılardan oluşan “Her eve bir sanat” isimli grup sergisi The Sofa Hotel Nişantaşı’nda açıldı.  Serginin gerçekleştirildiği salonda yapılan açılış kokteyli görkemli geçti. Salonda yapılan törende ise genç sanatçılara ödülleri verildi…

Kokteylde çok sayıda davetli sanatçı ve sanatseverler hazır bulundu. Etkinliğin sunumunda yapılan açıklamada, Bazaart’ın 7’nci yılında geleceğin sanatçılarının eserlerini sanatseverler ve koleksiyonerlerle buluşturduğu belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

SERGİ PROJESİNE DESTEKLER…

“2010 yılından beri çeşitli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Yeniköy Rotary Kulübü, 2011 yılında hayata geçirdiği Bazaart Projesi ile geleceğin yıldız sanatçılarını desteklemeyi, genç sanat öğrencilerini sanatseverlerle buluşturup, eserlerini sergileme ve satma olanağı sağlamayı aynı zamanda sanatseverlerin koleksiyonlarına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

İstanbul-Nişantaşı, The Sofa Otel’de İki gün boyunca geleceğin yıldız sanatçılarının önceden seçilmiş eserleri sergilenerek satışa sunulacak ve sanatseverler ile koleksiyonerlerle buluşturulacaktır. Ayrıca her sene genç sanatçıların eserlerini ödüllendiren Bazaart Komitesi bu senede birbirinden değerli jurisi ile seçilen 6 esere 5.000,00-TL değerinde ‘ödül parası’ vermekte ve o ödül parası ile sanatçının eğitimine katkı sağlamaktadır. Bazaart’ın jurisi’nde Modern ve Çağdaş Türk Sanat Koleksiyoneri Yahşi Baraz, EKAV/Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İnci Aksoy, Sanat Danışmanı, kürator ve akademisyen Marcus Graff, Marmara Üniversitesi Eğitim Görevlisi Esra Aliçavuşoğlu, Sanatçı Eda Soylu, Sanatçı Barış Sarıbaş, Sanat Eleştirmeni Ali Şimşek yer almaktadır”

SPONSORLAR…

“Yeniköy Rotary Kulübü, The Sofa Hotel, Polisan, Mavi Jeans, Tüyap, ABC, Art Sanatsal ve Homend’in gönüllü sponsorluğu ile projeye can veren Bazaart Komitesi, ayrıca her sene Polisan’ın belirlediği tema üzerinden seçilen esere Polisan Özel ödülü vermektedir. Polisan’ın bu sene genç sanatçılar için belirlediği özel tema ‘Renge Renk Katmak Küresel Sentez’. Bu sene 7.’si düzenlenen Bazaart’ın ana fikri, Avrupa’da önce Londra, Battersea Park’da başlayıp Paris ve Brüksel’de açılan“affordable art fair” dan ilham alınarak ortaya çıkmıştır. Bazaart projesi ile hedeflenen ‘Her eve bir sanat’ sloganıyla, sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmayıp, herkesin ulaşabileceği bir dünya olduğunu göstermek. Sanat öğrencilerine, mezuniyetlerinden önce eserlerini sergileme imkanı tanıyıp, onları sanat piyasası ile tanıştırarak destek olmak”

*****

Önceki

29 Mart Çarşamba TİYATRO OYUNU

Sonraki

29 Mart Çarşamba GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar