Faruk Kırlı ve Öğrencileri “Hasbahçe” Çini Sergisi

Faruk Kırlı ve Öğrencileri

“Hasbahçe” Çini Sergisi

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Faruk Kırlı ve Öğrencilerinin Hasbahçe isimli sergisi, kalabalık bir davetli sanatçı ve sanatseverin katılımıyla izlenime açılan Sergi 4 Şubat akşamına kadar izlenime açık tutulacak.

Eminönü Yeni Cami yanındaki Hünkâr Kasrı Sergi Salonu Faruk Kırlı ve Öğrencilerinin “Hasbahçe” Çini Sergisine ev sahipliği yapıyor. Serginin açılış kokteyline çok sayıda davetli sanatçı ve sanatsever katılırken, açılış konuşmasını onur konuğu Alev Demirkesen yaptı…

Mimar-Çini Sanatçısı Faruk Kırlı serginin konuklara seslenirken, “Sergimizin hazırlık sürecinde bize destek olan İstanbul Ticaret Odası, Hünkar Kasrı Ailesi başta olmak üzere; sergimizi çalışmaları ve açılış konuşmasıyla onurlandıran çok kıymetli onur konuğumuz Sakarya Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Alev Demirkesen hocama ve benimle bu projeye imza atan tüm öğrencilerime çok teşekkür ederim” diye konuştu…

Alev Demirkesen de konuşmasında, Mimar Faruk Kırlı’nın deneyimli bir sanatçı olduğunu ve öğrencileriyle beraber üretilen sayısız eserlerle birçok sergiye imza attığını kaydetti. Çini sanatının birbirinden değerli örneklerinin yer aldığı sergi kesilen kurdelenin ardından gezildi.

Açılışa katılan davetli sanatçı ve sanatseverlerin sergiyi gezerken çok sayıda anı fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedikleri gözlendi.

Serginin 4 Şubat akşamına kadar ziyarete açık tutulacağı bildirildi.

Yeni Cami Hünkâr Kasrı

Adres: İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yeni Cami Hünkâr Kasrı – Eminönü/İstanbul…

*****

Önceki

29 Ocak 2020 Çarşamba Günün Sergileri

Sonraki

30 Ocak 2020 Perşembe Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar