ERA Kolejleri, VEX World IQ Challenge Şampiyonu Oldu

ERA Kolejleri,

VEX World IQ Challenge Şampiyonu Oldu !

Haber : Necati MUMAY

  • Era Kolejleri, Vex Worlds (Vex Dünya Robot Şampiyonası) Energy Ödülünü Dünya Şampiyonu Olarak Türkiye’ye Getiren ilk ve Tek Türk Takımı oldu.
  • Dünyanın en büyük robot şampiyonası olan Vex World IQ Challenge’dan ödülle dönen tek Türk takımı ERA Kolejleri oldu.
  • 3 gün boyunca tüm katılımcıların sevgisini de kazanan takım, ortaokul grubunda Energy Awards ödülünü alarak kategorisinde Dünya Şampiyonu oldu.

15 yıldır Amerika’da düzenlenen robot finallerine her ülkenin şampiyonları ve mükemmellik ödülü alan takımları katılmaya hak kazanıyor. ERA Robotik takımı’nın Türkiye şampiyonu olarak katıldığı büyük dünya finalinde Energy ödülünü 420 ortaokul arasında kazanıp kategorisinde 1’inci olarak ülkemize ödülle dönüyor.

ERA KOLEJLERİ

Mizaç Merkezli Eğitimi İstanbul’da ilk uygulayan ERA Kolejleri 10’u İstanbul’da biri Bursa’da olmak üzere 11 kampüsü ile anaokulundan liseye kadar “Eğitimde Kalite” hedefi ile geleceğin neslini yetiştiriyor. Eğitime 2013 yılında başlayan ERA Kolejleri 6 bin öğrenciye 600’ü aşkın eğitim kadrosuyla, çağın gereklerine uygun teknolojik donanımla ve tüm yenilikleri takip ederek kaliteli eğitim veriyor. 5’li Gelişim Sistemi ile zihinsel, fiziksel, psikolojik, sosyal ve akademik gelişimleri destekleyen ders içerikleri, sosyal aktiviteler ve projelerle okulu sadece eğitim görülen yer olmaktan öteye taşıyor.

*****

Önceki

“Türkülerin Umutları Var” buluşması gerçekleşti

Sonraki

Atila Yüksel ile “Beyindeki ateşi tutuşturmak”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar