Cafe Parole’de Birce Yıldız sergisi

Cafe Parole’de Birce Yıldız sergisi

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Birce Yıldız, Beyoğlu’ndaki Cafe Parole’de açılan sergisinde eski ve yeni işlerini sanatseverlerin beğenisine sundu…

Yeni nesil başarılı genç sanatçılardan Birce Yıldız‘ın kişisel sergisi, Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerindeki Cafe Parole’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Açılış kokteyline çok sayıda davetli, sanatçı ve sanatsever katıldı…

Küratörlüğünü Sevda Yıldırım’ın üstlendiği sergide çalışmalarını anlatan Yıldız, “Sanatın sadece kısıtlı bir çevrede kalmaması gerektiğine inanıyorum, herkesin seyretme ve satın alabilme hakkı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Birce Yıldız, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bu yüzden de mümkün olduğunca resimlerimi profesyonel galeriler dışında da sergilemeye çalışıyorum. Bu bazen bir hastane, bazen bir Cafe-Restaurant olabiliyor. Bu yıl da karşıma benzer bir fırsat çıktı: Sevgili Sevda Yıldırım‘ın sergiler düzenlediği Taksim Cafe Parole‘de çalışmalarımı sergiliyorum. Ufak bir açılış da yapmış olsak, burada olup benimle heyecanımı paylaşan dostlarım ve sanatseverlere teşekkür ediyorum. Bu etkinlikte genel olarak daha önce çeşitli galerilerde sergilediğim çalışmalarım ile birlikte yeni işlerim de yer alıyor…”

Serginin 1 Haziran tarihine kadar izlenime açık tutulacağı bildirildi. Adres: Cafe Parole, İstiklal Caddesi Suriye Pasajı, No: 166/C Beyoğlu/İstanbul…

*****

Önceki

Çukurova Edebiyatçılar Derneği Şiir Şenliği

Sonraki

12 Mayıs Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar