Bodrum’da Göçebe Tuvaller Çalıştay ve Sergisi

Bodrum’da “Göçebe Tuvaller” Çalıştay ve Sergisi

Haber : Necati Mumay

Fotograflar : Nergis Orhon Soydaner

  • “Göçebe Tuvaller” Sanat ekibinin ; Gümüşlük Çalıştayı 3 Temmuz’da ; Bodrum Lvzz Otel’deki Sergisi ise 6 Temmuz’da sona erecek.

“Göçebe Tuvaller” sanat ekibinin merakla beklenen çalıştayı Bodrum Gümüşlük‘te yapılıyor.

Gümüşlük Çalıştayı’nın yanı sıra “Göçebe Tuvaller” sanat ekibinin sergisi de Bodrum Lvzz Otel‘de gerçekleşiyor. Açılışı 29 Haziran’da yapılan sergide 40 ‘tan fazla sanatçının eseri yer alıyor..

10 sanatçının çalıştayda gerçekleştirdiği canlı performansı ile çok izleyici toplayan “Göçebe Tuvaller” sanat ekibinin Gümüşlük çalıştayı 3 Temmuz‘da bitecek.

Sanat danışmanlığını Muhip Süeltürk‘ün, sanat koordinatörlüğünü Nergis Orhon Soydaner‘in yaptığı “Göçebe Tuvaller” sergisi ise 6 Temmuz‘a kadar Bodrum Lvzz Otel ‘de Sanatseverler tarafından izlenebilecek.

*****

About Necati Mumay

Siirt'te doğan Naceti Mumay; Siirt ESE mezunu. Gazeteciliğe 1963 yılında yerel medyada başladı., 1986’de ulusal medyaya geçiş yaparak Türk Haberler Ajansı (THA), Günaydın, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah ve Akşam gazetelerinde çalıştı. İki oğlu ve bir torunu da gazeteci olan Mumay, halen İstanbul Sanat Magazin, İstanbul Flaş, Vatan, Son Söz gazetesi, Pervin Özen Art ve Magazin Duayeni haber sitesi gibi yayın organlarına kültür sanat haberleri yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.