Ayşe Takı’da ‘Kış Yolculuğu’

Sezgin Sander Takı-Heykel Sergisi:

Ayşe Takı’da ‘Kış Yolculuğu’

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Ayşe Takı Galerisi, Sezgin Sander’in ‘Kış yolculuğu’ isimli takı ve heykel sergisine ev sahipliği yapıyor…
  • Sergi, 24 Şubat akşamına kadar gezilebilecek.

Teşvikiye’de faaliyet gösteren Ayşe Takı Galerisi,başarılı sanatçı Sezgin Sander’in ‘Kış yolculuğu’ başlıklı Takı-Heykel sergisine ev sahipliği yapıyor. Serginin açılış kokteyli çok sayıda davetli sanatçı ve sanatseverin katılımıyla gerçekleşti…

Sezgin Sander, sergisi hakkında bilgi verirken, “Kış yolculuğu, ağaçların bütün çıplaklıklarıyla kendi gerçeklerini sergiledikleri, paylaştıkları dönem. Kendi olduğu gibi görünme hallerini, sessiz direnişlerini, kendi iç bilgilerine dönüşlerini. Bu yalın gerçekliğin ortaya konuşuna hayranım. Hangi canlıda bu cesaret var?” dedi. Sander, heykelleri konusunda ise şunları söyledi:

AĞAÇLARA BAKIŞ…

“İnsan-ağaç ilişkisi çok boyutlu. Ben onları seyrederim; kırılmış, budanmış dallarının peşine düşerim. Bu çalışmalarda bir kış yolculuğu esinlenmesi, akla takılanların çeşitlenmesi, forma, objeye dönüşmesi. Hiçbir zaman onlar kadar açık seçik olamadan. Kimi kayısı badem ağaçları reçinelerini sundular. Bütün bulabildiklerim bunlardı. Sonra işlenmemiş kehribarlar sürpriziyle karşılaştım. Çok sevindim; yine de bütün bu çalışmalar yerine o kesilmiş budanmış dalları, sarmaşıkları bir mekanda istifleyip seyredelim düşünelim derim. Bize çıplak gerçeklerini özgürce cömertce sunan ağaçları gözden kaçırmadan”

Sergiyi gezen çoğunluğu bayan izleyiciler, sanatçı ile eserleri hakkında bilgi alıp anı fotoğrafları çektirdiler. Sergilenen 50 eser 200-3500 TL aralığındak fyatlarla satışa sunuldu.

Serginin 24 Şubat akşamına kadar gezilebileceği bildirildi.

Adres: Ayşe Takı Galerisi, Şakayık Sokak No: 53 Tuna Palas D: 1 (Telefon: 0212 343 21 54) – Teşvikiye/İstanbul…

*****

Önceki

6 Şubat 2018 Salı Günün Sergileri

Sonraki

Gönülden Gönüle / Sevgililer Günü

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar