AYA Müzayede’nin ilk satışı Mövenpick’de

AYA Müzayede’nin ilk satışı Mövenpick’de

Haber ve Fotoğraflar : Necati MUMAY

  • Aya Müzayede’nin ilk satışı Mövenpick Hotel’de gerçekleşti. Açık arttırmada koleksiyonerler heyecanlı anlar yaşadı…
  • Eserler açık artırmada yeni sahipleriyle buluştu..

Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn’da Türk ve yabancı ressamların 41 eseri açık artırmayla satışa sunuldu. Aya Müzayede’nin yoğun ilgi ile karşılanan ilk müzayedesini Yuliya Ergene yönetti. Eşsiz eserlerin satışa sunulduğu açık arttırmaya katılan 3 kişiye çekilişle AYA Gallery koleksiyonundan özel eserler hediye edildi. 

Satış sonrası heyecanını gizleyemeyen Yuliya Ergene, “Müzayedede yerli ve yabancı ressamların eserleri geniş bir yelpaze içinde sanatseverlere sunuldu. Sanatın küçük yaşta aşılanması gerektiğini savunanlardanım, bu nedenle çocukların da müzayedemize ilgi göstermesi bizi çok sevindirdi .” diye konuştu…  ErgeneBu ilk müzayedelerine gösterilen ilgiye sevindiklerini kaydederek gelecekte gerek sergiler gerekse açık artırmalarla yeni etkinliklerle sanatseverlerin huzuruna çıkacaklarını sözlerine ekledi…

AYA MÜZAYEDE HAKKINDA…

Sanat camiamıza kazandırdığı Kuzeyli ressamlarla tanınan AYA Gallery, Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn ve Park Dedeman Levent bünyesinde organize ettiği iki ayrı galeri alanında düzenli sanat sergileri gerçekleştirmektedir. Portföyünde bulunan 30’a yakın sanatçının eserlerini, ‘KALEYDOSKOP by AYA’ markasıyla düzenlediği karma seçkilerle ve ayrıca solo sergilerle sunan AYA Gallery, modern hayatın vazgeçilmez yaşam merkezleri olan otellere sanat galerileri kurarak, şehrin hızlı temposundan uzaklaşmadan güzelliklere yaklaşmanızı mümkün kılıyor. Daha önce plastik sanatları hayatına katmamış insanları resim sanatı ile tanıştırıyor, boş duvarları orijinallerle buluşturuyor.

MÖVERPİCK OTELLERİ

Mövenpick, 16.000’in üzerinde çalışanı ile 25 ülkede 83 otel, tatil köyü ve Nil yolcu gemileri ile uluslararası üst düzey bir otel yönetim şirketi olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Chiang Mai (Tayland), Al Khobar (Suudi Arabistan Krallığı) ve Nairobi (Kenya) da dahil olmak üzere planlanan veya yapım aşamasında olan 20’yi aşkın projesi bulunmaktadır. Hedef pazarı olan Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya’da büyüme ve gelişmeye öncelik veren Mövenpick Hotels & Resorts, iş ve konferans otelciliği ile tatil yörelerinde resort otelciliği yapmakta ve otellerinin bulunduğu tüm bölgelerin karakteristik özelliklerini korumaya ve saygı göstermeye büyük önem vermektedir.

*****

Read Previous

10 Nisan Pazartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

Rekreasyon Derneği Nisan Ayı Toplantısı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: