Asif Uz Zaman Sergisi Galeri Bohem’de Açılıyor

Asif Uz Zaman Sergisi

Galeri Bohem’de Açılıyor

Haber : Necati Mumay

Galeri Bohem 1 – 10 Haziran tarihleri arasında, Bangladeşli genç sanatçı  Asif Uz Zaman‘ın “Know Thyself” adlı solo sergisine ev sahipliği yapacak.

Galeri Bohem‘in Yöneticisi Burcu Erkal Salman tarafından Sergideki Eserleri için yapılan yazılı açıklamada ;  “Bangladeşli Fakir Lalon Şah’ın ismi, milyonlarca insanın yüreklerini yansıtıyor. Popüler imgelemdeki konumu zamanın geçişi ile katlanarak artmaktadır. Şiirsel melodilerinin zamansız özü artık coğrafya ile sınırlanmıyor. Kendine özgü felsefesinin evrensel cazibesi bakımından zengin olan şarkı teklifleri, uluslararası kültür senaryosunda bir kült elde etmiştir. Her kesimden insanlar Lalon’un şahsını kuşatan mistisizmle büyülüyor. Bunca yıl sonra bile eserleri, felsefesi ve dünya görüşü yeni bir ışıkla keşfediliyor. Bu ünlü Baul şairin benzersiz kompozisyonları, büyüleyici bir kişisel yaşamla birleşince, Bangladeş nehri rengince ovalardan kaynaklanan bir efsaneye dönüşmüştür. Bu kurulum, saygıdeğer Lalon Şah’a ve onun kalıcı mirasına bir övgüdür. Popüler imgelemdeki konumu zamanın geçişi ile katlanarak artmaktadır. Şiirsel melodilerinin zamansız özü artık coğrafya ile sınırlanmıyor. Kendine özgü felsefesinin evrensel cazibesi bakımından zengin olan şarkı teklifleri, uluslararası kültür senaryosunda bir kült elde etmiştir. Her kesimden insanlar Lalon’un şahsını kuşatan mistisizmle büyülüyor. Bunca yıl sonra bile eserleri, felsefesi ve dünya görüşü yeni bir ışıkla keşfediliyor. Bu ünlü Baul şairin benzersiz kompozisyonları, büyüleyici bir kişisel yaşamla birleşince, Bangladeş nehri rengince ovalardan kaynaklanan bir efsaneye dönüşmüştür.Bu kurulum, saygıdeğer Lalon Şah’a ve onun kalıcı mirasına bir övgüdür.” denildi.


1 Haziran 2017 Perşembe günü saat 18.00-20.00 arasında düzenlenecek bir kokteyl ile açılışı yapılacak olan Asif Uz Zaman‘ın “Know Thyself” isimli sergisi 10 Haziran‘a kadar Galeri Bohem‘de gezilebilecek.

Galeri Bohem‘in adresi : Valikonağı Cad. Polat Apt. No: 99 Kat:2 D: 3 Nişantaşı – Şişli/İSTANBUL

Tel: 0212 999 44 60 Gsm: 0532 368 42 60

e-mail: burcuerkalsalman@galeribohem.com

*****

Read Previous

1 Haziran Perşembe İstanbul&Ramazan

Read Next

Serdar Samancıoğlu & İstanbul Sergisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: