Ana T. Vıcente ‘Parçacıklarda Sanat’

Galeri Bohem’de mozaik sergisi:

“PARÇACIKLARDA SANAT”

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Ana T. Vıcente’nin ilk kişiselm mozaik sergisi Galeri Bohem’da açıldı.

Beyoğlu Tünel’de faaliyet gösteren Galeri Bohem Ana T. Vicente’nin ‘Parçacıklarda Sanat’ isimli mozaik sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının ilk kişisel sergisini çok sayıda sanatsever izledi…

ANA T. VICENTE

Serginin açılışında yapılan sunumda, 1994 yılında İspanya’da Zaragoza Beşeri Bilimler Fakültesinden mezun olan sanatçının, aynı zamanda üniversitede 3 yıl boyunca sanat dersleri aldığı belirtilerek şöyle denildi:

“20 yılı aşkın süredir İspanyol Kültür kurumlarında ve sanatla ilgili birçok sergide (çağdaş resim, tarihsel metin) koordinatör olarak çalışan Ana T. Vicente, şimdilerde sanatçı olarak katılımını sürdürüyor. Mozaik hayatı, ilk kez El Salvador Centroamerica’da yaşadığı dönemde mozaik sanatçılarıyla tanışmasıyla başladı.

Sanatçı, sergilerinde ve projelerinde kendi iç dünyasını ve düşüncelerini ifade etmek için renklerle dolu pek çok farklı materyalleri kullanmaktadır” Serginin 31 Mart tarihine kadar izlenime açık tululacağı bildirildi.

Adres: Şahkulu Mahallesi, İlk Belediye Caddesi, Vural Arıkan Apt No: 5/2 Tünel – Beyoğlu İstanbul…

*****

Önceki

‘Bir Gazinin Renkleri, Dostları’

Sonraki

Adaleti sorgulatan ‘Öldürme Arzusu’…

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar