Ali Rıza Binboğa’ya Saygı Gecesi

Ali Rıza Binboğa’ya Saygı Gecesi

Haber : Necati Mumay

  • 155.Saygı Gecesi “Yarınlar Bizim”, “İlk Öğretmen”, “Baharı Beklerim” ve onlarca eserin bestecisi, şairi ve yorumcusu Ali Rıza Binboğa için düzenlendi.

Kültür, sanat, edebiyat ve düşün dünyasındaki usta isimlerin çeşitli yönleriyle izleyici ile buluşmasını hedefleyen Beşiktaş Belediyesi “Ustalara Saygı” toplantıları 11 Eylül Pazartesi akşamı, “Yarınlar Bizim”, “İlk Öğretmen”, “Baharı Beklerim” gibi unutulmayan eserlerin bestecisi, şairi ve yorumcusu Ali Rıza Binboğa’ya Saygı Gecesi ile sürüyor…

Faruk Şüyün’ün 12 yıldır hazırladığı “Ustalara Saygı” etkinliklerinin 155.si yaz dönemi nedeniyle açık havada, Beşiktaş Abbas Ağa Parkı’nda saat 20.30’da başlayacak.

Ali Haydar Timisi, Burhan Şeşen, Hakkı Bulut, Nil Burak, Paul Endi, Recep Ergül, Suat Suna’nın da katılacakları etkinlikte Ali Rıza Binboğa en sevilen şarkılarını seslendirecek…

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi’nden Elektronik Yüksek Mühendisi olarak mezun olan Ali Rıza Binboğa opera, tiyatro gibi alanlara da ilgi duyar ve bu konularda eğitim alır; bugüne kadar beş albüm, yedi 45’lik plağa imza atar.

Aralarında profesörlerin, siyasetçilerin, hukukçuların, işadamlarının ve basın mensuplarının bulunduğu dostlarını da ağırlayacak olan Ali Rıza Binboğa, yalnız şarkılarıyla değil, sahnede yaptığı esprilerle de izleyicilerinin gönlünü kazanmış bir sanatçı…

Bu kez yarım asra yakın bir süredir sahnelerde olan, bir sinema filmi ve bir dizinin başrolünü üstlenen Ali Rıza Binboğa için yapılacak olan 12 yaşındaki Ustalara Saygı etkinlikleri yaz tatili arası vermeden devam ediyor… İlki 7 Kasım 2005 tarihinde Melih Cevdet Anday için gerçekleştirilen toplantılar, geride bıraktığı 154 Ustalara Saygı gecesiyle (kısa bir ara dışında) alanının tek ve en uzun soluklu organizasyonu. Kış sezonlarında Akatlar Kültür Merkezi’nde, Fulya Sanat’ta ve Mustafa Kemal Merkezi’nde; yaz aylarındaysa Beşiktaş semtinin sevilen parklarında gerçekleştirilen etkinliklerde bugüne kadar 40 binin üzerinde izleyici ağırlandı.

Etkinlik: Ustalara Saygı toplantısı, Ali Rıza Binboğa’ya Saygı Gecesi

Tarih: 11 Eylül 2017 Pazartesi

Düzenleyen: Beşiktaş Belediyesi

Yer: Abbas Ağa Parkı

Saat: 20.30

Türü: Ücretsiz etkinlik

*****

Önceki

11 Eylül Pazartesi GÜNÜN SERGİLERİ

Sonraki

Adana’dan Bir Kayıp Daha ; Ali Limoncu

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar