Adnan Arduman ”Kapıların Dışında”

Adnan Arduman ”Kapıların Dışında”

Haber ve Fotoğraflar: Necati MUMAY

  • Adnan Arduman’ın “Kapıların Ardında” isimli fotoğraf sergisinin açılışına çok sayıda kişi katıldı…
  • Sergi, 23 Nisan’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde izlenime açık tutulacak…

Adnan Arduman, 2010-2016 yılları arasında New York, Boston, Paris, Berlin, Münih, Londra, Cape Town gibi dünya metropollerinde çektiği siyah beyaz sokak fotoğraflarını Schneidertempel Sanat Merkezi’nde sergiliyor.

Küratörlüğünü Aykut Köksal’ın üstlendiği serginin açılış kokteylinde kalabalık bir davetli sanatçı ve sanatsever hazır bulundu. Siyah beyaz fotoğraflar, Arduman’ın, kimi kez mizah unsurunu da kattığını gözler önüne serdi.

Sergi, 23 Nisan’a kadar izlenime açık tutulacak…

ADNAN ARDUMAN…

1953’te İstanbul’da doğan Adnan Arduman, Saint-Benoît Lisesi’nden mezun olduktan sonra Lyon-I.N.S.A.’da makine mühendisliği eğitimi aldı. Kurucuları arasında yer aldığı Açık Radyo’da, 1998 – 2010 yılları arasında, “Kayıtsız Kalabilir misiniz?” ve “Odyofilya Sokakları” adlı programların yapımcılığını üstlenen, kurucusu olduğu Timpani Audio’da, 2006 yılından bu yana müzik eksenli etkinlikler düzenleyen Arduman, 2017’de, moderatörlüğünü Aykut Köksal ile birlikte üstlendiği “Hangi Yorum?” adlı etkinliği başlattı. Fotoğraf uğraşına yirmili yaşlarda başlayan Adnan Arduman, 2009’dan beri sokak fotoğrafçılığında yoğunlaşıyor. Arduman, kısa öykülerini ve diğer uğraşlarını ise (adnanarduman.com)’da yayınlıyor.

*****

Önceki

Giovanni Scognamillo’ya TÜRVAK’tan Anma

Sonraki

7 Nisan Cuma GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar