3.İstanbul Sanat ve Antika Fuarı Açıldı

İstanbul Sanat ve Antika Fuarı Açıldı

Haber : Necati MUMAY

Fotograflar : Necati MUMAY – Şaheste GÜNDAY

İstanbul Sanat ve Antika Fuarı 3’üncü kez 17-20 Kasım 2021 tarihleri arasında 4 gün boyunca İstanbul Kongre Merkezi’ ve Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde sanatseverlerinbeğenisine sunuldu.

16 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 16.00‘da Ön gösterimle başlayan İstanbul Sanat ve Antika Fuarı‘nın açılış töreni saat: 19.00’da Davetlilerin katılımı ile yapıldı.

3.İstanbul Sanat ve Antika Fuarı‘nın açılış töreninde ; Başta Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin olmak üzere Sanat Dünyasının önde gelen isimlerinin yanı yanı sıra Ünlü Araştırmacı Gazeteci Nebil Özgentürk, Televizyon ve Film Yıldızı Ünlü Oyuncu Tamer Levent,  Ünlü Soprano Kut Işın Eren , İsmail Erce , Yeni Ana Dergisi İmtiyaz Sahibi Şaheste Günday, İstanbul Sanat Magazin’den Necati Mumay , Sanatseverler, Davetliler ve Medya temsilciler hazır bulundular.

Fuar Ziyaret Tarih ve saatleri :

17, 18 ve 19 Kasım 2022 saat 10:00 – 20:00

20 Kasım 2022 saat 10:00-18:00

İstanbul Sanat ve Antika Fuarı Hakkında :

Ülkemizi uluslararası platformda temsil ederken kültür ve sanat alanında önemli bir noktaya gelmesini sağlayan İstanbul Sanat ve Antika Fuarı 03-07 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’ ve Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde sanatseverlerin buluşma noktası oldu.

Fuar süresince 32.000 kişi tarafından ziyaret edilen 2. İstanbul Sanat ve Antika Fuarı 4 gün boyunca yaklaşık 25 bin m2’ lik alanda 40 antikacıdan 10 bin antika objeye, 60 sanat galerisinden 1200’ü aşkın sanatçıya ve 5 bin sanat eserine ev sahipliği yaptı.

Sanat ve antika dünyasını 2. Defa tek çatı altında buluşturan Demos Fuarcılık tarafından düzenlenen 2. İstanbul Sanat ve Antika Fuarı 3-7 Kasım 2021 tarihleri arasında Sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay’ın piyano resitali eşliğinde ve Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras’ın katılımıyla açılışı gerçekleşen etkinliğe ilgi oldukça büyük oldu. 5 gün boyunca binlerce sanatseveri ağırlayan fuarda, yerli ve yabancı birçok sanatçının eseri beğeni toplarken; Osmanlı Saray Saati, 100 yılı aşkın antika parfüm şişe koleksiyonları, yüzyıllardır hasar görmeden saklanan porselen eşyalar, tarihimize tanıklık etmiş nadide eşyalar, antika halılar ve daha birçok değerli sanat eseri ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Fuar kapsamında gerçekleşen söyleşiler, paneller ve oturumlar sanat, tarih ve koleksiyon bilinci gibi önemli konulara ışık tutarken, katılımcıların bilgi sahibi olması adına da önemli katkılar sağlandı.

*****

Önceki

17 Kasım 2022 Perşembe Günün Sergisi

Sonraki

Rekreasyon Derneği’nden Yemekli toplantı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar