100.Yıla Mektuplar Sergisi Açıldı

Ferda Meltem Uludağ’ın

“100.Yıla Mektuplar” Sergisi Açıldı

Haber : Necati MUMAY

Sanatçı Ferda Meltem Uludağ’ın “100. Yıla Mektuplar” isimli sergisi 5 Ocak 2024 Cuma günü, Pinelo Sanat Galerisi’nde İstanbullu sanatseverlerle buluştu.

Türk Kadın Seramik sanatçılarımızdan biri olan Ferda Meltem Uludağ’ın, Cumhuriyetimizin 100. Yılına ithafen hazırladığı ve doğayı esas alarak detaylarında çocukluk anılarının geçtiği ayrıca doğup büyüdüğü coğrafyanın yerel ögelerine yer verdiği seramik eserleri, açılışa katılan sanat izleyicisinin büyük beğenisini topladı.

Sanatçı kişisel sergisi hakkındaki düşüncelerini;

“Uzun süredir üzerinde çalıştığım bu sergiyi Çağdaş Türk Kadınlarına ve Cumhuriyetimizin 100. Yılına ithaf ediyorum.

Doğa ile olan iletişim biçimimde, kendi kişisel tarihimi oluşturan doğada geçen anılarımın yanı sıra sözcüklerinde doğanın tüm unsurlarını içinde barındıran yazıştığım mektuplarım ve doğa içerikli biriktirdiğim bir şarkı sözü, şiir vb. edebi unsurlar eserlerimin üretilme aşamalarında en önemli esin kaynağım olmuştur.

Böylelikle geçmişten günümüze biriktirildiklerimi muhafaza ettiğim zarflar bir nevi figür ve form ilişkili seramik eserlerimin şiirsel bir ifadesidir. Eminim sanatseverlerde çalışmalarımdaki detaylarda kendi hayatlarına dair bir ipucu bulacaklardır.

Tüm sanatseverleri sergime bekliyorum.” sözleriyle aktardı.

Sergiyi 21 Ocak 2024 tarihine kadar Pinelo Sanat Galerisi’nde izlemek mümkün.

Pinelo Art Gallery

Adres: Halaskargazi Caddesi Alyanak Apt, D:16/4, Şişli

Telefon: (0212) 249 78 71

***

Önceki

6 Ocak 2024 Cumartesi Tiyatro Rehberi

Sonraki

7 Ocak 2024 Pazar Pirinç Festivali

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar