“Sessiz Çığlıklar – 2 ” Resim Sergisi Açılıyor

“Sessiz Çığlıklar – 2 ” Resim Sergisi Açılıyor

Haber : Kemal Gönüleri

Küratörlüğünü Eda Aner‘in yaptığı “Sessiz Çığlıklar” resim sergisinin 2’ncisi 11 Kasım 2022 Cuma günü saat: 15.30‘da  Bof Hotel Business‘te Sanatseverlerin ilgisine ve beğenisine sunuluyor.

Prof Dr Mansur Beyazyürek’in onur konuğu olarak katılacağı “Sessiz Çığlıklar” resim sergisi 19 Kasım‘a kadar Bof Hotel Business‘te Sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Serginin Küratörü Eda Aner, Projede yer alan tüm sanatçılar adına yaptığı yazılı açıklamada “Sessiz Çığlıklar” resim sergisi için ; “ Şiddetin Hiç Bir Bahanesi Yoktur’ sloganımız ile 40 ‘a yakın ressam ile yola çıktığımız ‘Sessiz Çığlıklar ‘ resim sergimizin ilkini 1 Kasım 2022′ de Prof Dr Mansur Beyazyürek’in şiddet ve sanat konulu konferansı ile gerçekleştirdik .

Her sanatçının şiddeti tarif ettiği sergimizin gelirlerinin bir kısmı, sanatçılar tarafından, şiddet mağdurlarına ve ihtiyaç sahiplerine bağış yapılacaktır .

Amacımız ; kadına , erkeğe , hayvana , gence , yaşlıya , doktora , sağlık çalışanına , öğretmene , avukata , hakime ,polise , kısaca tüm canlılara uygulanan ‘ psikolojik ve fiziksel şiddet’ in önünde durmak

Şiddetin insan psikolojisi ve sağlığı üzerindeki zararlarına değinmek , önlemek için toplumsal ve bireysel farkındalığa bir nebze de olsa destek olmaktır Sergilerimizin açılışları ülkemizin önde gelen psikiyatrist ve psikologlar tarafından mini konferanslar ile yapılacaktır .

Uygar toplumlarda yüksek sesle konuşmanın bile hoş karşılanmadığı bir yüzyılda insanlığın barış içinde yaşaması en büyük gayemizdir .

Sergilerimiz 81 ilde gerçekleşmek üzere planlanmış olup tüm belediyeleri , ilgili kurumları , yardım derneklerini bu sosyal sorumluluk projemizde destekçimiz olarak görmeyi ümid ederiz .

Gelecek nesillere huzur ve barış dolu bir dünya bırakmak umudu ile.” dedi

Bof Hotel Business

Adres: Dudullu Osb Mah. İmes-501 Sokak No: 2, Ümraniye/İstanbul

*****

Önceki

11 Kasım 2022 Cuma Günün Sergisi

Sonraki

Adana’da 10 Kasım

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar