Selva Özelli’den Digital Sergi

Selva Özelli’den Digital Sergi

Haber : Kemal Gönüleri

Selva Özelli’den Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına Yönelik 12 Digital Resim Sergisi ve ilk NFT’si Eylül ayı içerisinde Sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Selva Özelli tarafından yapılan yazılı açıklamada ;

Birlesmis Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA), gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah, sağlık içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Bu 17 Amaç, iklim değişikliği, ekonomik eşitsizlik, yenilikçilik, sürdürülebilir tüketim, sağlık, barış ve adalet gibi alanları içeriyor. Amaçlar birbiriyle bağlantılı olup dünyanın karşı karşıya olduğu corona pandemisi ve hava kirliliği sorunlarına uygun olarak benimseyecekleri açık rehberlik ve amaçları sağlıyor.

Selva Özelli pandemi ve hava kirliligi konularını içeren “Hayat Nefesi/Breathe Life” 1 ve “Pandemi’de Sanat/Art in the Time of Corona” 2 seri digital sergilerini Hong Kong’daki Jockey Club Cevre Muzesi desteği ile Eylül ayında şöyle sergiliyecektir:

  • Eylül ayı boyunca Dunya Saülık Organizasyonunun Digital Korona Sanat Sergisinde Selva Özelli’nn Breathe Life ve Pandemi’de Sanat/Art in the Time of Corona seri digital sergileri yer alacaktır;

Art in the Time of Corona 6 – Recovery Roses

  • 5 Eylul, Uluslararası Hayırseverlik Günü: Selva’nin ilk NFT’si, açılımıyla “non-fungible token” yani digital resmi “Recovery Rose” DoinGud’un “Origins Exhibition” sergisinde yer alacak, ve NFT satislarindan gelen gelir SKA 17 amaçlı organizasyonlara bağışlanacaktır.” denildi.

*****

Read Previous

4 Eylül 2021 Cumartesi Günün Sergileri

Read Next

Aynur Nusin Sipkati’nin Keçe Sergisi Açıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: