“OCULUS” Sergisi CoBAC’ta Açıldı

“OCULUS” Sergisi CoBAC’ta Açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

  • KHAS Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nün Yıl Sonu Sergisi “OCULUS”, CoBAC Workspace’te Açıldı
  • Sergi, 30 Haziran’a dek 09.00-18.00 saatleri arasında CoBAC Workspace’te görülebilir (Pazar günleri hariç).

Kadir Has Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü, “OCULUS” sergisiyle yaza merhaba diyor. Öğrencilerin son iki yıl içinde ürettiği fotoğraf, video yerleştirme, animasyon ve etkileşim tasarımı gibi farklı tekniklerdeki çalışmalarından oluşan serginin küratörlüğünü Dr. İpek Yeğinsü, akademik danışmanlığını ise bölüm başkanı Dr. Balca Arda üstleniyor.

Latince’de “göz” anlamına gelen OCULUS, aynı zamanda bir kubbenin üzerindeki dairesel açıklığı ifade eder. Buradan içeri girip mekânı aydınlatan gün ışığı, gözbebeğinden geçip retinaya değen ışıkla büyük bir benzerlik gösterir. Göz, uzamı ve anlamı aynı anda içeriye ve dışarıya açılan bir pencere gibi inşa eder. Zamanın ruhunu ve iletişim olanaklarını tartışmaya açan bir deney(im) alanı olarak OCULUS, izleyicilere bugün ve burada olana dair özgün ve bir o kadar evrensel bir “bakış” sunar.

Sergi Kurulu:

Doruk Kumkumoğlu, Joseph Robert Graham, Mert Tanır, Sinan Göksel

Katılımcılar:

Abdullah E. Şengül, Alp Eren Tekin, Anı Mail, Aris Balcı, Aslıhan Solakoğlu, Beniz Uçunğan, Christian Milutinovic, Cemre Akçal, Deniz Yurtdaş, Dilan Gürses, Ece Odabaşıoğlu, Ece Z. Ünal, E. Nur Mutlu, Elifnur Selbuk, Ertekin Erdin, Hilal Şahin, İlayda Kabakçı, İrem Begüm Güleç, Khudeeja Dawar, Metehan Gülbay, M. Görkem Aksoy, Nurbanu Büyükyılmaz, Rawand Naser Aldeen, Rozerin Aytaş, Sude Ergin, Sude İnci, Taha Sertaç Gezer, Veli Emir Kahraman, Yasmin Uştuk

OCULUS sergisi, 30 Haziran’a dek 09.00-18.00 saatleri arasında CoBAC Workspace’te görülebilir (Pazar günleri hariç).

CoBAC Workspace,

Adres : Ragıp Gümüşpala Cad. No. 29 Eminönü, İstanbul

CoBAC Workspace hakkında:

İstanbul’da “ortak iş, ortak sanat ve ortak kültür” mottosu ile yola çıkan CoBAC, profesyonel iş alanları ile yaşam arasındaki sınırları kaldırmayı, yaratıcılık ve üretkenlik için gerekli fiziksel ve sosyal koşulları sağlamayı hedefleyen bir ortak çalışma, gelişim ve yaşam alanı. Özellikle tarihi yarımadadaki merkezi konumu ile, kültür, sanat ve iş dünyaları arasında bir köprü kurmayı amaçlıyor ve farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

*****

Önceki

Vakıf Gecesinde Nostalji

Sonraki

14 Haziran 2022 Salı Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar