Işıksaçan‘ın Sergisi Artıkare’de Açıldı

Işıksaçan‘ın Sergisi Artıkare’de Açıldı

“Kodlanmış Sanatın Metaforları”

Haber : Kemal Gönüleri

Fotoğraflar: Deniz Tokgöz

“Her zaman, yapamayacağım şeyler üzerinde çalışıyorum ki, nasıl yapabileceğimi öğreneyim.”
Pablo Picasso

Filiz ve Fuat Kiprik’in yöneticiliğini yaptığı Artıkare Sanat Merkezi, 3 Ekim 2023 Salı günü akademisyen Sanatçı Ebru Gamze Işıksaçan‘ın ikinci kişisel sergisi olan ‘Kodlanmış Sanatın Metaforları‘na ev sahipliği yapıyor.

Serginin açılış kokteyllinde Işıksaçan ‘ı başta Beykent Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Makal olmak üzere Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Serkan Okay, Fotoğraf Sanatçısı Uğur Çobanoğlu, Ressam Dilek Saraçoğlu, Sanatçı Gözde Varol, ressam-resim öğretmeni Nurcan Söğüt, İstanbul Medipol Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü öğrencileri, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri ile grafik ve mimarlık alanında sanatçıları, davetliler, Medya Temsilcileri ve Sanatseverler yalnız bırakmadılar.

Sergi, geleneksel sanatın başyapıtlarını dijital dünyanın araçları ile yeniden ele alarak tuval üstüne akrilik boya ile buluşturuyor. Bu sergi, sanatın farklı yönlerini bir araya getiren sanatçının eserleriyle sanatın evrimini ve dönüşümünü kutluyor.

Ebru Gamze Işıksaçan, geleneksel sanat ile dijital teknolojiyi birleştirerek, başyapıtları postmodern bir bakış açısıyla yeniden üretiyor. Sanatın çok boyutlu yapısını vurgulayan eserler, malzeme ve tekniklerin çeşitliliği ile sanatsal ifade biçimlerinin dönüşümünü gözler önüne seriyor.

Sanatçı ve akademisyen Ebru Gamze Işıksaçan sanat dünyasında kolektif üretimi destekleyen bir bakış açısı benimsemiş ve ulusal ve uluslararası birçok sanatsal etkinliğe katılarak, eserlerini geniş bir kitleye sunmuştur. “Kodlanmış Sanatın Metaforları” sergisi, sanatın geleneksel ve dijital formları arasındaki etkileşimini vurgulayarak, sanat dünyasına yeni bir bakış sunmayı amaçlamaktadır.

Sergide, Ebru Gamze Işıksaçan‘ın 12 eseri yer alıyor.

Akademisyen ve Sanatçı Ebru Gamze Işıksaçan geleneksel sanatla dijital teknoloji arasındaki sınırı yok sayarak, sanatın çok boyutlu doğasını kutluyor. Farklı sanat disiplinlerini bir araya getirmesiyle, geleneksel ve dijital dünya arasındaki etkileşimi kuvvetlendiriyor.

Başyapıtlardan ilham alan Ebru Gamze Işıksaçan postmodern bir bakış açısıyla fotograf ve dijital medyayı bir ifade aracı olarak kullanarak, tuval üstünde akrilik boyayla buluşturuyor. Farklı tekniklerin ve malzemelerin birleşimi, sanatın sonsuz potansiyelini sergiliyor.

Kodlanmış Sanatın Metaforları” sanatın yeni bir yorumunu sunuyor.

Ebru Gamze Işıksaçan‘ın ikinci kişisel sergisi “Kodlanmış Sanatın MetaforlarıArtıkare Sanat Merkezi‘nde 10 Ekim‘e kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Artıkare Sanat Merkezi

Adres : Hayriye Caddesi Birlik apt. No: 6/6 Firuzağa/Beyoğlu

*****

Önceki

6 Ekim 2023 Cuma Günün Sergisi

Sonraki

Cezmi Çoban’dan Halikarnas Balıkçısı Bibliyografyası

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar