İKL Sanat’ın Sergisi Çorum’da Açıldı

İKL Sanat’ın Sergisi Çorum’da Açıldı

Haber : Kemal Gönüleri

Fotograflar : Özlem Özdemir

İstanbul Kız Lisesi Mezunu Sanatçıların Kuruluşu Olan İKL Sanat‘ın “Puhuhepa” İsimli Karma Resim Sergisi, Çorum Belediyesi Kültür Ve Sanat Etkinlikleri Kapsamında Çorum Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın‘ın Ev Sahipliğinde Sanatseverlerin Beğenisine Sunuldu.

Puhuhepa” İsimli Karma Resim Sergisi 27 Ekim 2022 Perşembe Günü Saat: 14.30‘da Çorum Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen kokteylle açıldı.

Serginin Açılışında; Çorum Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Konuk Ressamlar, medya temsilcileri ve Sanatsever hazır bulundular.

Küratörlüğünü Ve Organizatörlüğünü Alev Burhanoğlu‘nun Yaptığı, 24 Kadın Sanatçının yağlıboya, akrilik, ebru, heykel ve rölyef tekniklerinden oluşan eserleri yer alıyor.

Puhuhepa” İsimli Karma Resim Sergisi’nde, Eserleri Yer Alan Sanatçılar:

Alev Burhanoğlu, Filiz Usta, Nihal Kaya Aras, Ayten Partes, Dilek Alibek Öztürk, Dilek Gürsoy Day, Esin Turşucu, Fatma Dilek Kökel, Fatma Nişancı, Filiz Kınalı Kumdakcı, Füsun Dur, Güzide Handan Atılgan, Hülya Midilli Meier, Melek Çile Ünsal, Nedret Yelkenci Acar, Özlem Özdemir, Perihan Özdabak, Perinur Bayburt, Saliha Yavuz, Yasemin Dinçer, Havva Han Yasemin Akkoç, Ziynet Uzuner, Zümrüt Kulaç, Burcu Pehlivan

Sergi , 12 Kasım 2022 Günü Mesai Bitimine Kadar İzlenebilecek.

Çorum Belediyesi Sanat Galerisi

Adres: Yeniyol, Gazi Caddesi No:31, Çorum

İKL SANAT Kadınları Hakkında ;

İKL SANAT, 13 Kasım 2020’de Eğitimci Ressam ve Minyatür Sanatçısı Alev Burhanoğlu tarafından kurulmuş olup, Ressam Filiz Usta küratörlüğünde tamamı İstanbul Kız Lisesi mezunu olan profesyonel ve amatör üyelerimizin değerli katkılarıyla düzenlemiştir. Üyelerimizin her biri farklı plastik sanat dallarında eserler vermektedir. ,

Kuruluş amacı, Türkiye Cumhuriyet’nin ilk kız lisesi sıfatıyla İstanbul Kız Lisesi’nin ruhunu yaşatmak, sanatçı dayanışması içinde kendimizi ve birbirimizi daha çok geliştirmek ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktır. Ama tabii olarak bu faaliyetleri, sanatçı estetiği ve duyarlılığı ile gerçekleştirmek, kendimizi sanatla ifade edebilmek kuşkusuz.

*****

Önceki

Kutlu Olsun Atatürk Cumhuriyet

Sonraki

29 Ekim 2022 Cumartesi Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar