İFSAK’ın 63.Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

İFSAK’ın 63.Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Haber : Kemal Gönüleri

İFSAK kuruluşunu, 23 Aralık 2022 Cuma akşamı Marina Lounge’da yapılan geleneksel yemeği ile kutladı. 10. ve 20. yılını tamamlayan İFSAK üyelerine teşekkür plaketlerinin verildiği gecede ayrıca İFSAK Yılın Başarılı Fotoğrafçısı Ödülü (2021-2022 Ayın Fotoğraf Etkinliği Birincisi), İFSAK Kültür ve Sanata Katkı Kurum Ödülü, Yılın Fotoğraf ve Sinema ödülleri de sahiplerini buldu.

İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Dayk Danzig gecenin açılış konuşmasına, kurucu üyeler başta olmak üzere 63 yıldır derneğe emek vermiş yönetim kurulları ve başkanlarını anarak başladı.

Danzig sözlerine “Her zaman olduğu gibi, bu akşam da burada sizlere hitap edebiliyorsam hep beraber çok güzel işler başardığımız Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarım arkamda olduğu içindir.” diyerek devam etti. İFSAK’ın gücünü üyelerinden aldığının altını çizen Danzig “Geçtiğimiz iki yılda beklenmedik ve zorlu bir dönemden geçmiş olsak da, siz değerli üyelerimizle birlikte üreterek ve paylaşarak ayakta kalmayı başardık. Önümüzdeki günlerde de aynı şekilde birlik ve beraberliğimizin devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

Danzig sözlerini “Her alanda bizleri yalnız bırakmayan tüm üyelerimize ve İFSAK dostlarına teşekkür ediyorum.” diyerek tamamladı.

İFSAK Ödülleri Sahiplerini Buldu

Açılış konuşmasının ardından 10. ve 20. yıllarını tamamlayan İFSAK üyelerine teşekkür plaketlerini 2021-23 dönemi Yönetim Kurulu üyeleri verdi.

2021-2022 sezonunda Dernek üyelerine yönelik düzenlenen Ayın Fotoğraf Etkinliği kapsamında “Yılın Başarılı Fotoğrafçısı” ödülü Selma Topaç’ın oldu.

Türkiye’de fotoğraf ve sinema alanında başarılı çalışmalar yapan kişi ve kurumları teşvik etmek amacıyla, üye önerilerinin de değerlendirilmesiyle, 1984 yılından bu yana “İFSAK Yılın Fotoğraf Ödülü” ile “İFSAK Yılın Sinema Ödülü” ve 2012’den itibaren de “İFSAK Yılın Kültür ve Sanata Katkı Kurum Ödülü” veriliyor.

  • 2022 yılında: Ufuk Duygun, ülkemizde fotoğraf sanatının yaygınlaşması için akademide ve İFSAK çatısı altında gerçekleştirdiği önemli çalışmalarla, özellikle genç fotoğrafçılara destek olarak fotoğraf sanatına yeni yüzler kazandırması dolayısıyla İFSAK Yılın Fotoğraf Ödülü’nü aldı.
  • Filmlerinde toplumsal olaylara hassasiyetle yaklaşması ve özellikle kadına karşı şiddet konusunda verdiği mücadelede kendine özgü anlatım dilini kullanmasından dolayı yönetmen, senarist ve yapımcı Ceylan Özgün Özçelik, İFSAK Yılın Sinema Ödülü’ne layık görüldü.
  • İFSAK Yılın Kültür ve Sanata Katkı Kurum Ödülü ise, mevcut eğitim sistemine alternatif bir öğrenim yöntemiyle, öğrencilere sorgulamaya ve eleştiriye açık bir ortam sunması, sanat alanında kendilerini özgürce ifade ederek farklı yaklaşım ortaya koymalarını sağlaması ve yarattığı sanatsal farkındalıktan dolayı Nesin Sanat Köyü’ne verildi.

Katılımın yoğun olduğu gece, usta fotoğrafçılardan imzalı fotoğrafların da yer aldığı hediye çekilişi ve eğlencenin ardından son buldu.

İFSAK

Adres : İstiklal Caddesi, Ayhan Işık Sokak, Özverim Apt. No:32 / 4 Beyoğlu/İstanbul

Telefon : (0212) 292 42 01 292 18 07 Faks: (0212) 252 44 61

www.ifsak.org.tr

e-mail: iletisim@ifsak.org.tr

*****

Önceki

Yıprat-Ma Tekstil Sanatı Sergisi

Sonraki

“Dünden Sonra Yarından Önce” Sergisi Art of İst Atölye’de

One Comment

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar