Boğaç Yüzgül & Dijital Ebru

Boğaç Yüzgül & Dijital Ebru

Haber : Kemal Gönüleri

Dünya Sanat Literatürü tarafından kabul edilerek, World Art Dictionary’ye madde olarak giren ‘Djital Ebru Sanatı’ ile ilgili olarak Boğaç Yüzgül yaptığı yazılı açıklamada;

“Merkezi ABD’nin Los Angeles kentinde bulunan Uluslararası Sanat Birliği; Boğaç Yüzgül tarafından yaratılan ‘Dijital Ebru Sanatı’nın 2024-2025 Eğitim ve Etkinlikler Programı’na dahil edilidiğini, dünya sanat kamuoyuyla paylaştı.

Uluslararası Sanat Birliği’nin, 28. Olağan Genel Kurul Toplantsı’nın yönetim kurulu ve yönetim departmanları seçimlri kapsamında paylaşılan ‘Planlı Faaliyetler Raporu’nda yer alan bilgilere göre; geçtiğimiz yıl itibarıyla, Dünya Sanat Literatürü tarafından kabul edilerek, World Art Dictionary’ye madde olarak giren ‘Djital Ebru Sanatı’nın, 2024-2025 Eğitim ve Etkinlikler Projeleri kapsamında, birincil öncelikli aktiviteler snıfında ele alınacağı ve bu projeler kapsamında;

‘Dijital Ebru Sanatı’nın yaratıcısı olan Boğaç Yüzgül’den, tele-konfranslar ve internet üzerinden gerçekleştirilecek olan seminerler aracılığıyla söz konusu sanatın incelikleri ile ilgili geniş kapsamlı brifingler alınmasından, sergilere kadar birçok aktivitenin yer alacağı da dile getirildi.” dedi.

Önceki

Kadınlar Günü Resim Sergisi

Sonraki

13 Mart 2024 Çarşamba Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar