Bedri Baykam’dan İmza Günü

Bedri Baykam’dan İmza Günü

Haber : Kemal Gönüleri

Bedri Baykam‘ın ; Genel ve Çok Özel İlişkilerin SAKINCALI El Kitabının tanıtım ve ilk imza günü 15 Ocak 2022 Cumartesi günü, 12.00-20.00 saatleri arasında Piramid Sanat’ta yapılacak.

Kitabın tanıtım haberi için Piramid Sanat‘tan yapılan yazılı açıklamada ;

“Toplumun bugün anladığı anlamda ‘aldatma’ diye bir kavram yoktur. Tersine, ‘Ömür boyu başka hiç kimse ilgimi çekmeyecek ve önümüzdeki 60 yıl başka hiç kimseleri beğenip ilgilenmeyeceğim’ illüzyonu ile toplumun tüm katmanları aldatılmıştır. Bütün ilişkilerin sosyolojisi ve akışı bu illüzyona dayalı yanılgı üzerine kurulmuş, insanlar doğdukları andan itibaren aşılanan bu kodlarla şartlandırılmışlardır. Böyle bir sonsuz tekeşlilik dayatmasına insanların çakılıp kalmasını beklemek, kuşlardan bayramlarda veya Noel günü uçmamalarını beklemek kadar saçmadır.
Öte yandan insanlar bir de ‘aile’ kavramına, anne baba sevgisine odaklanarak yaşamaya alışmışlardır. Aile kurma güdüsünün temeli olan ‘aşk’, insanları köreltip onlara en büyük güç ve zaaflarını derinliklerinde hissettiren temel bir duyudur.

İnsanların tüm ömrü, bu okuduğunuz paragrafların uzlaşmaz görünen çelişkileri arasında çarmıha gerilerek, büyük oranda ömürleri boyunca işkence görerek geçer…”

Bedri Baykam

“Genel ve Çok Özel İlişkilerin SAKINCALI El Kitabı”nı bu cümleler ile sunan Bedri Baykam, insanlık tarihinin en tehlikeli konusunun en derinlerine iniyor.

Baykam, 31. kitabı olan “Sakıncalı” ile dünya var olduğundan beri nesilden nesle aktarılan tabuları sansürsüzce masaya yatırıyor; bilimsel araştırmaları geçmiş ve bugün üzerinden çalkalayarak giderken, yaklaşmakta olan robot partnerlerin tehlikeli gölgesini ve bu kıskançlık kavgaları içinde geçip giden o kısacık hayatımızın esas değerini okuyucuya hissettirmek istiyor.

Kıskançlıktan poligamiye, dünyanın en eski mesleğinden #MeToo’culara, porno endüstrisinden feminizme, ünlülerin seks skandallarından yapay zekâ-robotika sevgililere, Lolitalar’dan olağan metreslere kadar, bugün uluorta konuşmaktan utandırıldığımız ne varsa bilim, felsefe, tarih, inanç hatta yer yer magazin düzleminde eteğindeki taşları döken “Genel ve Çok Özel İlişkilerin SAKINCALI El Kitabı”nın yazın dünyasıyla buluştuğu bu özel Cumartesi günü sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.” denildi.

Piramid Sanat

Adres : Feridiye Caddesi No: 25 Taksim/İstanbul

*****

Önceki

Şapkalar; Rahmi M. Koç Müzesi’nde

Sonraki

14 Ocak 2022 Cuma Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar