İzmit Belediye Kütüphanesi Açıldı

İzmit Belediye Kütüphanesi Açıldı

Haber ve Fotograflar : Harika Ören

İzmit Belediyesi Kütüphanesi, İzmit Belediye Başkan Fatma Hürriyet’in katılımı ile gerçekleşen tanıtım programı ile İzmitlilerle buluştu.

Koronavirüs salgını sebebiyle tanıtımı ertelenen ancak dijital kaynakları ile hizmet vermeye devam eden İzmit Belediyesi Kütüphanesi düzenlenen tanıtım töre niyle İzmitlilerle buluştu. Tanıtım töreninde İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, siyasi parti yöneticileri, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri yer aldılar. Pandemi kurallarının ön planda olduğu tören, kokteyl ve müzik dinletisi eşliğinde yapıldı

Tanıtımı, Dünya Okuma Yazma Günü’nde yapılan İzmit Belediyesi Kütüphanesinin sunumunda söz alan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet; ‘‘Biliyorsunuz, bu kütüphaneyi mart ayında açmayı düşünüyorduk ancak pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Şimdi ise vaat ettiklerimizi, halkımızın ihtiyaçlarını içeren projelerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. dedi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet ‘‘Gençlerimizin, vatandaşlarımızın daha çok bilgi sahibi olması adına düzenlediğimiz tanıtım programlarından ilkini bugün gerçekleştiriyoruz. Özellikle gençlerimiz etüt merkezi ve kütüphane istediler. Dikkate alarak İzmit’e bir kütüphane kazandırmak istedik. Tüm öğrencilerimiz daha çok yararlansın, haberleri olsun diye bu programı tertip ettik. Kütüphanemiz 310 metrekare alan üzerinde 100 kişiyi aşkın aynı anda hizmet verebilecek. Ancak pandemi sebebiyle kısıtlı ziyaretçi alacağız. Pandemiden sonra daha çok gence, daha çok insana erişim sağlayacağız.’’ dedi.

Hem geleneksel hem dijital eğitim veren kütüphanede; dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik ve teknoloji, ekonomi ve finans, tıp, işletme gibi 28 ana başlık altında kaynak bulunuyor. Dijital kütüphaneye erişmek için (kütüphane.izmit.bel.tr) adresine üye olmak gerekiyor.

Fatma Hürriyet açılışta; İzmit için, vatandaşlarımız için, bize destek olan hocalara, teşekkür etti ve kütüphanenin hayırlı olmasını diledi.

Açılış ve konuşmanın ardından, ardından etkinliğe kütüphane turuyla devam edildi. Başkan Hürriyet, yardımcılarıyla birlikte kütüphaneyi gezdi ve üyelik kaydı yaptırarak ilk ödünç kitabını aldı.

Basılı ve dijital olarak yaklaşık 25 bin kitaplık dev arşiviyle hizmet verecek olan İzmit Belediyesi Kütüphanesi’nden, üyelik işlemlerinin ardından 15 günlük süre için ödünç kitap almak mümkün.

İzmit Belediyesi Kütüphanesi, hafta içi saat 08.30-17.30 arası kullanılabilecek ve vatandaşlar dilerse buradaki tüm basılı kaynaklarımızı üyelik işlemleri ardından dışarıya da götürebilecekler,

İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet, gençliğe ve eğitime yönelik projelerine devam edeceğini belirtti.

*****

Önceki

12 Eylül 2020 Cumartesi Günün Sergileri

Sonraki

“Büyükada’da Sanat Var II” Sergisi Açıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar