Zamansız, mekânsız yorumsuz bir sergi

“Zamansız, mekânsız, yorumsuz” Bir Sergi

Haber ve Fotograflar : Harika Ören

Cemil Cahit Yurtseven “Zamansız, mekânsız, yorumsuz” adlı resim heykel sergisini 29 Eylül 2018’de Eski Tren Garı Sanat Galerisi’nde sanatseverle buluşturdu.

Cemil Cahit Yurtseven’in, Eski Tren Garı Sanat Galerisi’nde açtığı “Zamansız, mekânsız, yorumsuz” adlı resim heykel sergisinde; yirminin üstünde yağlıboya eser, aynı sayıda ağaç kökü üzerine çalışılmış obje ve doğal taş üzerine yaptığı akrilik desenler büyük ilgi gördü.

Otuz yılı aşkındır resim sanatına gönül veren sanatçı, doğal materyalleri kullanarak yaptığı çalışmalarıyla fark yaratıyor. El emeği göz nuru objeler bakış açısına göre çeşitlilik sunan özellikleriyle hayret uyandırıyor.

Karavanıyla seyahat eden sanatçı, eserleriyle her yerde sergi açma hürriyetini elinde tutuyor. Yaşantısında sabit olmayan zaman ve mekan kavramını eserleriyle yorumsuz kıldığını düşünüyorsa da; her eseri başlı başına yorum konusu oluyor.

Cemil Cahit Yurtseven

Karavanım atölyem diyen Gazi Üniversitesi Resim Bölümü mezunu olan Cemil Cahit Yurtseven, Türkiye’yi kent kent dolaşıyor. Gittiği her yerde sergi açma olanağı buluyor. Onun için mekan sorunu yok. Gönlünü çelen bir sokak, hareketli bir pazar yeri, herhangi bir mahalle ya da meydan sanatçının eserlerini konuk ediyor.

İstanbul Sanat Magazin ailesi olarak Yurtseven’in , doğal, zamansız, mekansız, yorum kabul etmeyen yaşamında başarılarının devamlı olmasını diliyoruz.

*****

About Harika Ören

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.