TWİNGO’lar KARTEPE’de

TWİNGO’lar KARTEPE’de

Harika Ören Yazdı

TWİNGO’lar KARTEPE’de

Twingo Fan Club üyeleri Kocaeli Kartepe’de buluştu.

Türkiye’nin dört bir yanından Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bir araya gelen Twingo tutkunları;   Ocak 2017 de, 65 otomobille uzun bir konvoy oluşturdular.

Renault Twingo otomobil tutkunlarının farklı renk ve özellikteki araçları, İzmit Sembol AVM önünde buluştular. Merhabalaştılar ve güne başladılar. Twingo Fan Clup üyeleri Kartepe’ye hareket ederek, orada  kahvaltı ettiler. 160 kişilik ekip, doğayla içiçe keyifli bir gün yaşadılar.

Türkiye Twingo Otomobil Kulübü  Koordinatörü Volkan Karakurt, kulüp olarak 7 yıldır faaliyet gösterdiklerini;   “Twingo Fun Kulüp” sosyal ağı üzerinden hareket ettiklerini kulübün kayıtlı 5 bin üyesiyle etkin olduğu yerlerin, İstanbul, Bursa, Ankara, Ordu olarak sıralanabileceğini belirtti.

Her yıl forum üyelerinin seçtikleri bir ilde toplanan,  buluşmalarda sosyal sorumluluk projeleri ni öncelikle ele alan; son iki yıldır kurumsallaşan  kulübün;  Ortaköy ve Kuzguncuk’ta kadına yönelik şiddetle ilgili bir projesi, İstanbul yakınlarında bir köy okulunun boyanması etkinliği,  LÖSEV’le ilgili bir projemiz  üzerinde de çalışmaları devam ediyor.

Türkiye Twingo Kulübü Kocaeli Sorumlusu sorumlusu Erhan Söylemez  etkinliğe yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; Twingo otomobil sahiplerinin büyük bir aile  olduğunu söyledi.

Ikonix Emlak sahiplerinden Yusuf – Nurcan Çandır,  İzmit Temsilcisi İnci Basım, Kubilay – Derya Belirmiş çiftleri de, diğer birçok twingo tutkunu gibi misafirleriyle beraber etkinlikte yer aldılar. Numan Kurt, Özden Özkan, Tuna Tekin ilk göze çarpan Twingocular arasındaydılar.

Yazarımız Harika Ören, davetli olarak katıldığı etkinlik sonucu ‘’ Birlik ve beraberliğin oluşmasında önemli rol oynayan böyle anlamlı, birleştirici ve kardeşçe duyguların ortaya çıktığı bir sosyal proje içinde olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Sanatçı, yazar ‘’ Birlik, beraberlik ve paylaşım ülkemizin bu günlerinde çok daha önem kazandı. Özümüz paylaşmak olmalı. Paylaşarak büyümek gerekir. Acı, yarıya iner, sevinç ikiye katlanır. Paylaşımın sonunda oluşan birliktelik, güç ve mutluluk verir.’’ dedi.

Yapılan toplantıda projeler, araçlar hakkındaki teknik bilgi, bakım, onarım ve modifikasyon konusunda yapılması gerekenler konuşuldu.
Twingo tutkunları,  çok sayıda İlgiyle izlenen, her biri farklı renk ve özellikteki  Twingo’larıyla oluşturdukları konvoyla,  Kartepe, Saklı Vadi, Sisli Vadi civarlarında, tur attılar.

*****

Önceki

7 Şubat Salı GÜNÜN SERGİLERİ

Sonraki

KAHRAMANMARAŞ İZLENİMLERİ 1

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar