Sessiz Meleklerin Sanatı & Sergisi

Sessiz Meleklerin Sanatı & Resim ve Seramik Sergisi

Harika Ören Yazdı

           İstanbul, Kadıköy Galeri Mavist Resim ve Seramik sanatçısı öğretmen Leyla Dombaycı’nın öğrencileriyle birlikte düzenlediği “Sessiz Meleklerin Sanatı’’ isimli sergiye ev sahipliği yapıyor.

Leyla Dombaycı ve zihinsel ve ruhsal engelli 13 Öğrencisi 100 adet (tablo,resim,seramik, keçe, elişi vb.) çalışmalarıyla sanatseverleri duygulandırdılar. DombaycıKardeşlerim” dediği öğrencileriyle açtığı, sosyal içerikli projesine destek bekliyor.

Galeri Mavist‘te 18 kasım 2017’de açılan sergi 1 Aralık tarihinde bugün sona eriyor.

Leyla Dombaycı, resim seramik sanatçısı. Bu alanda eğitmenlik yapıyor. 13 zihinsel ve ruhsal engelli kardeşleriyle birlikte “Sessiz Meleklerin Sanatı” isimli projesini yürütüyor.

   Dombaycıİçlerinde 18 yaş ve üzeri, % 80 ve üzeri raporlu olan bu bireyler; şizofreni, psikoz, otistik, mental, bipolar ve alzaimer rahatsızıdır. Gönüllü olarak yürüttüğüm bu projemde, zihinsel ve ruhsal engelli bu bireyleri, en azından sanat alanında topluma kazandırıp, onların ruhsal ve psikolojik anlamda, olumlu yönde gelişebilmelerine ön ayak olabilmek; sessizliklerine ses olabilmek, onlarında bu hayatta birer amaçları olabilmelerine imkan sağlayabilmek, onların mutluluk ve başarılarına tanık olabilmek, benim en büyük gayemdir. Bu noktada projemin ilk ayağı olan, “Sessiz Meleklerin Sanatı” isimli kişisel ve karma sergimin ilkini burada aleri Mavist’te Sevinç Lüleci’nin desteğiyle gerçekleştiriyorum. Sergimizi Zonguldak Çaycuma’da ve Ankara’da açacağım. Sonrasında yurtdışında düşünüyorum. Bu çerçevede, projeme destek olan tüm dost ve arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor.’’ dedi.

Döndü Özşan, Şenol Yılmaz, Şenay Danacı, Muhammer Esen, Fatiye Eserli, Nevin Cin, Ceylan Arslan, Seçil Ünal, Hacer Cimşir, Hüseyin Acıman, Yusuf Öztürk ve Zeliha Karakaya’nın eserleri ilgiyle izleniyor.

*****

Read Previous

Kubilay Kan Mesta Sanat Evi’nde

Read Next

 2 Aralık Cumartesi Günün Konferansı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: