Şarköy’de Uluslararası Sempozyum ve Sergi

Şarköy’de Uluslararası Sempozyum ve Sergi

Harika Ören Yazdı

  • Şarköy Uluslararası 8. Resim Sempozyumu ve Sergisi 11-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Şarköy Belediyesi tarafından 11-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası 8.Resim Sempozyumu- İnternational Artist Workshop 2023 sona erdi. Yurt içi ve yurt dışından 20 değerli ressamın katıldığı sempozyumda, birbirinden güzel eserler sanatseverlerle buluştu.

Sempozyum sergisi Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var’ın konuşmasıyla açıldı.

Başkan Var, sanatın birleştirici gücünün önemini belirterek, sanatın evrensel dilinin toplumları birleştirici özelliğine vurgu yaptı. Uluslararası 8.Resim Sempozyumu eserleri, Şarköy Belediye Başkan Yardımcısı Gülten Yanık, Sanatta Engel Yok Vakfı sanatçıları, Mürefte Tanıtma Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği üyeleri, davetliler ve sanatseverlerin de hazır bulunduğu Şarköy Kent Müzesi bahçesinde sergilendi.

Derya Avcı ve Kenan Şahin Küratörlüğünde;

A. Eser Köprülü, Cenap Ceylan, Kudret Pekcan, Nazende Yücel, Dilara Karanfil, Ersin Aydın, Prof. Bahattin Odabaşı, Tatiana Kirillova, Fawaz Arnaout, Asem Kofahi, Hikmat Kofahi, Golchin Javiddost, Dr. Khalil Kofahi, Prof. Hajrush Fazlıu, Vladimir Opera, Maya Opera, Resul Alizade ve İfigeneia Vastari sempozyum sürecinde ürettikleri eserler ilgiyle izlendi.

Kent Müzesi’ndeki tarihi eserlerin arasında sempozyumun sanat eserleriyle karşılaşan ziyaretçiler kültür ve sanatla iç içe olmanın heyecanını yaşarken; Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, sempozyuma katılan tüm sanatçılarla ayrı ayrı ilgilenerek, fotoğraf çektirdi ve katılım belgelerini takdim ederek, teşekkürlerini iletti.

*****

Önceki

Perran Kutman ve Cihan Ünal Onur Ödüllerini Aldılar

Sonraki

24 Eylül 2023 Pazar Günün Sergisi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar