Rekreasyon Derneği Bahar Gezisi

REKREASYON DERNEĞİ BAHAR GEZİSİ

Harika Ören Yazdı

  • Rekreasyon Derneği üyeleri bahar gezisi ile yorgunluk attılar. 26 Nisan 2017 günü düzenlenen Maşukiye-Sakarya gezisinde; doğa içinde kahvaltı ve yürüyüş yaptılar.

Rekreasyon Derneği, 15 Nisan Dünya Sanat Günü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bir etkinlik gerçekleştirdi. 2017 yılı sorumluluk projesi olarak Çekmeköy Gönüllü Anneler Derneği’nin katkılarıyla, Koruma ve Bakım Altındaki Çocuklar Konferans Salonu boyasını yenilediler. Dernek genç üyeleri sanat ve Sosyal Farkındalık Projesi kapsamında 3 gün süren özverili bir çalışma gerçekleştirdiler.

Yönetim kurulundan Canan Arabacı, Pervin Bülbül, Hülya Ataözden, Sevda Güven Ercan, Emine Yılmaz, Günseli Yetkin ve aralarında Güner Arıbal, Nur Ulubil, Harika Ören, Ülkü Cılızoğlu, Cahide Topaloğlu, Fergün Erkmen, Nesrin Gümüşayak, Ruhşen Erdem, Fevziye Özmen, Kamer Nesrin Gümüşayak’ında bulunduğu gurup üyeleri senenin yorgunluğunu çıkardılar.

Han’da Bahar Çiçekleri 3. Kültür ve Sanat Festivali hazırlıklarını sürdüren, Rekreasyon üyeleri doğa içinde bir günlük mola verdiler. Gelecek etkinlik için güç ve moral topladılar.  Çalışmalarını gözden geçirdiler. 6 Mayıs 2017 tarihinde Tarihi Han Hamamı sergi salonunda açacakları  ‘’Anadolu Kadın Başlıklarından Esinlemeler’’ sergisine derneğin 52 üyesi  özgün birer eseriyle katılıyor. Sergi sırasında Cumhuriyet Meydanı’nda bir de defile düzenleniyor.

Maşukiye’nin yeşilinden huzur alan üyeler daha sonra Sakarya Kent Park Sanat Galeri’sinde  Rekreasyon Derneği Yönetim Kurulu üyesi Sakarya Üniversitesi Çini Ana sanat Dalı Başkanı Alev Demirkesen’in ‘’Nisan Yağmurları’’ isimli sergisini ziyaret ettiler.

 

*****

 

Önceki

Billur Cankut Varlı Galeri Bohem’de

Sonraki

Dünya Caz Günü Yalı’da Kutlandı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar