Neşe-i Sağlık TSM Korosu sezonu açtı

Neşe-i Sağlık Türk Sanat Müziği Korosu sezonu açtı

Haber ve Fotograflar: Harika Ören

  • Şef Erbil Aydın idaresinde iki bölümden oluşan konserde 25 eser icra edildi. Sanat Müziği’nin değerli besteleri seslendirilirken arka fonda Yeşilçam film afişlerinden bir seçki gösterildi.

Neşe-i Sağlık Türk Sanat Müziği Korosu, İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde ‘’Şarkılarla Yeşilçam Konseri’’ni gerçekleştirdi.

Demirel Kültür Merkezi Sahnesi’ne konsepte uygun olarak hazırlandı. Yeşilçam Film afişleri yerleştirildi. Sahneye bir salıncak kuruldu. Aksesuarlar yerleştirildi. Konserden saatler önce Süleyman Demirel Kültür Merkezi salonunu dolduran davetliler, yer kalmayınca  500 kişilik salonun merdivenlerine oturdular.

2013 yılında Diş Hekimi Nilgün Özyuva öncülüğünde kurulan Neşe-i Sağlık Korosu; şef Erbil Aydın , Aynur Başyiğit, Dilek Baskın, Dilek Dinçol, Elif Sarı Akgün,Esma Bektaş, Gülsüm Selvi, Günsu Kalyoncu Başbarut, İlknur Çeliker, Meral Başyiğit,Nevin Şen Çalgın, Sunay Er, Süheda Çetiner, Tuğba Erdoğan, Nilgün Özyuva, Akif Akifoğlu, Hakan Ersoy, İsmail Genç, İsmail Yazıcı, Nevzat Çevik, Özgür Cooper, Sedat Bektaş, Suat Bıçakcı, Veysel Koç, Tamer Yılmaz,Yusuf Altınay’dan oluşuyor.

Şef Erbil Aydın idaresinde iki bölümden oluşan konserde 25 eser icra edildi. Sanat Müziği’nin değerli besteleri seslendirilirken arka fonda Yeşilçam film afişlerinden bir seçki gösterimdeydi.

Birinci bölüm Koronun seslendirdiği ‘’Senede Bir Gün’’ ve ‘’Gölgesinde Mevsimler Boyu Oturduğumuz’’  Hicaz besteleriyle başladı. Yine korodan Uşşak makamında Güfte ve bestesi Zeki Müren’e ait ‘’Bahçevan geldi’’ parçasıyla son buldu.

Koristler günler süren provalarda titizlikle hazırlandıkları eserleri, heyecanlı ama en güzel şekilde icra ettiler. Ebru Turhan Çetiner’in sunduğu konser bestesi ve güftesi Erkin Koray’a ait ‘’Fesuphanallah’’ şarkısı ve ardından “İzmir’in Dağlarında Çiçekler Açar’’ parçasının hep birlikte, ayakta söylenmesiyle son buldu. Yeşilçam film müziklerinden oluşan repertuarlarıyla, üç saat boyunca nostalji yaşatan Neşe-i Sağlık Korosu, Kocaelililer tarafından çoşkuyla alkışlandılar.

*****

Önceki

“Farklı Gözler.. Farklı Dünyalar..” Sergisi

Sonraki

7 Kasım 2017 Salı GÜNÜN SERGİLERİ

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar