MUCİZELER YANSIRKEN

MUCİZELER YANSIRKEN

Haber ve Fotograflar : Harika Ören

Oluşturduğu projelerle salt profesyonel tarzını ortaya koyan SO Art Sanat Gurubu, ulusal ve uluslar arası platformda kültür ve sanat alanında yepyeni bir devinim oluşturma hedefine ilerliyor.

Bugüne dek ortaya konan sanatsal farkındalık yaratan etkinlikleriyle Sema Tecen ve Orhan Cesur; kendi yapıtlarıyla pek çok değerli sanatçının eserlerini bir araya getirdiler. Sosyokültürel dinamizm oluşturdular. Mucizevi Yansımalar, ‘’ Sende her şeyi değiştirecek güce sahip bir kadın var. Sen asla kaderinin esiri değilsin!’’ alt metniyle bu çağrıya katılıp, mucizesini yansıtan insanların ‘’Mucizelerini Yansıtmalarına’’ tanıklık eden enerjik bir sanat etkinliği olarak iz bıraktı.

Sergi devam ederken; taşıdığı anlamla devleşen Kethüda Hamamı’nda yer alan projede mucizelerini yansıtan SO Art Sanatçıları; etkinliğe katıldıkları eserlerinde sergilemiş oldukları, uygulama tekniklerini, eserlerine yansıyan iç dünyalarını, farkındalık üzerine görüşlerini konuştukları bir sohbet gerçekleştirdiler. Eserleriyle, yürekleriyle projeye destek veren, muhteşem çalışmalarıyla “Mucizelerini Yansıtan” SO ART SANATÇILARI sanat, sanattaki gelişmeler, sanatın Türkiye’deki ve Dünya’daki izdüşümü konularında konuştular.

Bir başka gün, Bilge Tuğsuz Kayakıran, başarılı bir kadın olarak meslek hayatındaki aşamaları, sosyal yaşamda imaj yönetimini, kendini tanıyıp nasıl bir tarz oluşturmamız gerekliliğini, yerine göre davranış ve giyimin toplum içinde hak edilen yeri edinmek için önemini, koreograf ve sanat yönetmeni olarak uluslararası arenada yapmış olduğu olağanüstü yaratıcı enstalasyonları ve kreatif çalışmaları anlattı.

SO Art Design‘ın ilk ürünü olan “İnizio” elbise tasarımının; felsefesiyle, hikayesiyle, özenle seçilen malzemeleriyle, sanatla modayı nasıl birleştirdiği konuşuldu.

“Mucizevi Yansımalar” söyleşilerinin bir diğerinde, Türk Kanser Derneği Sağlık & Eğitim Direktörü Kazananlar Kulübü Kurucusu Seval Özkan yer aldı. Yolu kanser hastalarına umut olan Türk Kanser Derneği MUCİZEVİ’nin sıcak, güvenli, pozitif ortamından geçen ve hastalığı yenen insanlarla birlikte hazırlanan; Kethüda’ nın duvarlarında sergilenen “Kazananlar Kulübü Özel Koleksiyon” unun kahramanlarından Dilek, Hidosh, Sibel, Çiğdem, Hatice hanımlarla söyleşildi.

Küçücük tesadüflerin, onların hayatını nasıl değiştirdiğini ve sonuçtaki “Mucizevi Yansımalar” ı, hastalıkla birlikte hayatlarının ve hayata bakışlarının nasıl değiştiğini, farkındalık oluşturmak için nasıl gayret gösterdiklerini tüm içtenlikleriyle ortaya koydular.

Final konuğu bir dünya yıldızı,Türk piyanist, besteci, müzik terapisti ve soprano Renan Kohen oldu. Sanatçı, küçük yaşlarda başlayıp geliştirdiği müzik tutkusunu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olup, piyano kariyerini sürdürürken; Anadolu Kültürü ezgileri ve dünya yerel ezgilerine ilgisi artıyor. Bu ezgilere batılı bir bakış açısı getirebilmek için yarattığı kompozisyon tekniklerini, besteci yönüyle geliştiriyor. Avrupa ve Amerika’da konserler veriyor. Bestelerinden, albümlerinden örneklerle Renan Kohen ile muhteşem bir sohbet gerçekleşiyor. “Mucizevi Yansımalar” özel koleksiyonunun, gittikçe artan katılımcılarıyla tüm ülkede ses getirecek bilinçlendirme hareketi oluşturması ; imkan bulursa farkındalık yaratmak için muhteşem bir kaynak olacağı düşüncesiyle kitap haline getirilmesi planlanıyor.

SO Art “Mucizevi Yansımalar” sanatla farkındalığı birebir dokunarak örtüştüren bir proje olarak Türkiye’nin dört bir yanından kanseri yenenlerin katılımıyla hızla büyüyor.

“KAZANANLAR KULÜBÜ ÖZEL KOLEKSİYONU” mucizeler yansırken, yeni mucizelerin kapılarını aralamaya devam ediyor.

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

VakıfBank Kültür Yayınları yayını

Read Next

15 Kasım Perşembe Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: