Lerzan Özder Akaretler’de

Lerzan Özder Akaretler’de

Harika Ören Yazdı

Golden Year II Sergisi ,Akaretler’de faaliyet gösteren Galerie D’ast La Visione’da 27 aralık 2022 Salı Günü  düzenlendi. Küratörlüğünü Melis Karagözlü’nün yaptığı sergiye Lerzan Özder’de iki çalışmasıyla katıldı.

Serginin açılışında eserleri ilgiyle izlenen Özder’in ziyaretçileri arasında ailesi ve arkadaşlarının yanı sıra Sanatta Engel Yok Vakıf Başkanı Yasemin Zanbak ile Ayşenur Özsankur’da yer aldılar.

Ankara’da doğan Özder, Ankara Üniversitesi İletişim fakültesi mezunu. TRT, Türk Hava Yolları, Sabiha Gökçen havalimanı, havacılık ve medya sektörlerinde iletişim üzerine kariyer yapmış; aktif iş hayatını noktaladıktan sonra yaşamında sanata yer ayırmış. Selma Karakaya’dan karakalem ve yağlıboya eğitimi almış. Pastel tekniğine duyduğu ilgiyle Javad Soleimanpour’un Atölyesi’nde çalışmalarına devam ediyor.

Lerzan Özder ‘’Düşüncelerimi, kalbimin yansımalarını kağıtlara aktarmaya çalışıyorum. Sanatın her kolu gibi Plastik Sanatların da Dünyamızı daha yaşanabilir kılacağına inanıyorum’’ diyor.

Özder, aynı zamanda Sosyal Toplum Projeleri’nde yer alarak, Sivil Toplum Kuruluşlarına destek vermektedir.

*****

Önceki

GELECEĞE YÜRÜMEK…

Sonraki

Renklerle İçsel Yolculuk

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Popüler Yazılar