Günsu Ertük Saraçoğlu Sergisi

Günsu Ertük Saraçoğlu Sergisi

“ReBirth, Kayıp Parça Kimde?”

Harika Ören Yazdı

Günsu Ertük SaraçoğluReBirth, Kayıp Parça Kimde?” isimli kişisel sergisiyle 8 Haziran 2024 Cumartesi günü, Evrim Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

4 Temmuz 2024 tarihind sona eren  ve büyük ilgiyle izlenen sergi sanatçının 15 parça Tuval üzeri karışık teknik eserleri ve 15 baskı edisyonundan –kimi 3 boyutlu- oluştu.

Serginin son gününde ziyaret ettiğim Günsu Ertürk Saraçoğlu “Bir yıl süren çalışmamın sonucunda yaşadığım kırılma noktası eserlerime yansıdı. Bu bir buluşma. Sade, dingin, dokulu ama az renk, az çizginin buluşması. Pandemi sürecinde kağıtlara döktüğüm çalışmalarım “ReBirth, Kayıp Parça Kimde?” eserlerimde hayat buldu.’’ diye anlatarak sergi eserleri hakkında tek tek bilgi verdi.

Büyük ilgi gören “ReBirth, Kayıp Parça Kimde?” sergi  eserlerinin satışı üzerinden bir miktar TUKD-Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’ne bağış olarak pay aktarıldı.

İstanbul Sanat Magazin ailesi olarak sanatçıyı tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Günsu Ertük Saraçoğlu Hakkında ;

1975 İzmir doğumlu sanatçı Haydarpaşa Teknik Okulları’nda “Makine Ressamlığı” ve A.Ü.Ed.Fak.’nde “Sosyoloji” öğrenimi gördü.

ODTU-SEM İnsan Kaynakları Uzmanlığı programını tamamladı. 1991 itibariyle tasarımcı, müşteri hizmetleri, halkla ilişkiler ve eğitim alanında çalışmaya başladı. İç mimari ve MUGSF’n de resim üzerine özel eğitimler aldı.

2005’de bütünüyle “kendini hiç zorlamaksızın kurallarını zorlayabildiği” bir alan olarak tanımladığı resme yöneldi.

2015 yılında Ankara Psikologlar&Psikiyatristler Derneği’nin “Renk Psikolojisi” eğitimini, 2016 yılında MSGSÜ’nde “Alternatif Sanat Tarihi” ve 2019 yılında Haliç Ün. “Sanat Terapisi” programını tamamladı.

2021 yılında Derin-İz koleksiyonu, dijital sergi olarak Birleşmiş Milletlerin sanat platformu UbiVerse’de sergilendi.

Günsu Ertük Saraçoğlu, Mikado Dijital İletişim Ajansı’nın kurucusudur.

Ajans başkanlığı ve “Sanatın Evrim’i” isimli kültür ve sanat programının yapımcı ve sunuculuğunu sürdürmektedir.

****

Önceki

6 Temmuz 2024 Cumartesi Günün Sergisi

Sonraki

İlknur Altun‘un Sergisi Büyükada’da Açıldı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar