Galeria Mavist’te 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Galeria Mavist’te 8 Mart

Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

Haber : Harika Ören

Fotograflar : Ali Kozluk

  • Galeria Mavist’te 8 Mart 2019 Dünya Kadınlar Günü ’’Korkmuyoruz/No Affraid ‘’ sergisiyle kutlandı.

İstanbul’un önde gelen Galerilerinden Sevinç Lüleci‘nin yönetiminde Kadıköy’de faaliyet gösteren Galeria Mavist, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Uluslararası karma ‘’Korkmuyoruz/No Affraid” adlı geleneksel sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

Koordinasyonunu Küratör Kadir Özak’ın yaptığı sergiye ilgi büyük oldu. Galeria Mavist sergi açılışına sanat ve basın dünyasından isimler, eser sanatçıları, yakınları ve sanatseverler katıldılar.

Sevinç Lüleci‘nin Kadıköy’de Rasimpaşa Mahallesi Uzun Hafız Sokağı sanatla buluşturan Galeria Mavist’in kapılarını sanatseverlere açtığı günden beri, birbirinden özel sergilerle İstanbul sanat dünyasında adından söz ettiriyor.

Galeria Mavist tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslar arası ‘’Korkmuyoruz/No Affraid ‘’ Karma resim sergisinde bende ‘’Firdevs’’ adlı eserimle yer aldım. 8 Mart Kadınlar Günü için üretilen eserler arasında ilk göze çarpanlar; İkramettin Kahraman, Kadir Özak, Kashmir Ömer, Rüzgar Fidan, Yasemin Zanbak, AyçaErdura, Julianna Helmunt ve Ali Kozluk eserleri oldular.

Lüleci ailesinin güler yüzlü misafirperliğinde, sanatçıların şiirler okuduğu, tablolar üzerine sohbetler yaptığı sergi, kokteyl eşliğinde uzun saatler devam etti.

Sevinç Lüleci ve Kadir Özak’İkincisi düzenlenen ’’Korkmuyoruz/No Affraid” sergisine sanatçı katılım yoğunluğundan çok memnunuz. 8 Mart Türk kadını için çok özel bir gün. Değerli sanatçı arkadaşlarla bu günü kutlamanın huzuru içindeyiz. Ziyaretçilerin gösterdiği ilgiyle de Galeria Mavist olarak bu gün doğru işler yaptığımızı anlıyoruz. Tüm kadınlarımızın bu özel gününü kutlarız.’’ dediler.

İstanbul Sanat Magazin olarak Galeria Mavist ve katılımcı sanatçıları tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

’’Korkmuyoruz/No Affraid” sergisi Kadıköy galeria Mavist’te 24 Mart 2019 tarihine kadar açık kalacak.

Galeria Mavist

Adres : Rasimpaşa Mah. Uzun Hafız Sokağı Kadıköy

*****

Read Previous

14 Mart 2019 Perşembe Günün Sergileri

Read Next

Ressam Arezou Behrang’ın Sergisi çok beğenildi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: