EURAS’tan Kültür – Sanata Destek

EURAS’tan Kültür – Sanata Destek

Haber : Harika Ören

        Avrasya Üniversiteler Birliği (EURAS), bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali’nde gerçekleştirdiği faaliyetlerle, Türkiye’nin en önemli kültür-sanat olayına büyük destek verdi.

Avrasya Üniversiteler Birliği (EURAS), Türkiye’nin en köklü film festivallerinden olan ve Adana Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali’ne verdiği destekle, kültür-sanat hayatına önemli bir katkıda bulundu.

Hem etkinlik alanında, hem de arka planda gerçekleştirdiği faaliyetlerle dikkat çeken EURAS, festival bünyesinde bu yıl ilk kez düzenlenen ve genç sinemacılara bir çeşit destek anlamını taşıyan “En İyi Öğrenci Kısa Film” ödülünün de koordinatörlüğünü üstlendi. Yüzlerce katılımcının yer aldığı yarışma kolunda, Türkiye’den ve yurt dışından alanının ünlü yönetmenlerinin yer aldığı jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda belirlenen 4 finalist, ödüllerini Çukurova Üniversitesi’nde düzenlenen törenle aldı.

ÖDÜL KAZANANLAR

Ödül kazanan isimler ve yapıtları şöyle:

  • En İyi Belgesel Film: 683 (Canberk Şimşek)
  • En İyi Canlandırma Film: Eat, Pray, Bird (Huang Ji, Derrick Fun, Jeremy Teo)
  • En İyi Deneysel Film: Tablo (Mert İnan)
  • En İyi Kurmaca Film: 3,5 Lira (Hasan Ali Kılıçgün)

EURAS öte yandan, Türkiye’nin bu en görkemli sinema bayramının etkinlik alanında, festival süresince yer alan standıyla ziyaretçileri ve meraklı kalabalığı karşıladı. Stantları ziyaret eden katılımcılar EURAS, eğitimde uluslararası olmanın önemi, EURAS’ın amaçları, hedefleri ve EURAS üyeleri hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgilendirildi.

*****

Read Previous

25 Ekim Çarşamba GÜNÜN SERGİLERİ

Read Next

Atatürk Kitaplığında Yâdımıza Düşenler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: