İlk Adımdan Cumhuriyet’e Sergisi

Eskişehir’de “İlk Adımdan Cumhuriyet’e” Sergisi

Haber ve Fotograflar : Harika Ören

”İlk Adımdan Cumhuriyet’e” Karma Resim Sergisi 18 Aralık 2017 Pazartesi günü, Saat 17.00 de Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Ev‘inde düzenlenen kokteyl ile açıldı.

İlk Adımdan Cumhuriyet’e Sergisi Küratör ressam Ülkü Cılızoğlu; yazar, sanatçı Harika Ören ve Aşupka Esen, Aysel İnan, Azniv Çoban, Belma Akdağ, Cemil Yurtseven, Deniz Tokgöz, Dilek Nadas, Dilek Özmen, Frida Vinci, K. Muzaffer Gencer, Müzeyyen Karaçiftci, Nadire Sönmez, Nalan yazar, Nevin Oktay, Nur Ulubil, Nursen Yener, Rahime Halide Soysal, Rahime Dizdaroğlu, Sevgi Aksoy, Yeşim Kurt, Şenay Atagün tarafından yapılan eserlerle hazırlandı.

Sergi,www.efecehaber.com ve www.birdemetnergis.com sponsorluğunda sanatsever Eskişehirliler ile buluştu

”İlk Adımdan Cumhuriyet’e” Karma Resim Sergisi Basın Danışmanı Harika Ören ; Aralık ayı Cumhuriyet tarihimizin önemli aylarındandır. Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı Tanınması 5 Aralık; Kıyafet Kanunu Kabulü 3 Aralık 1934; Mustafa Kemal ve arkadaşlarının 19 aralık 1919’da Sivas’tan Ankara’ya hareketleri; Uluslar arası takvim ve saatin kabulü 26 Aralık 1925; Milli Mücadele’de İlk Kurşun’un atıldığı gün bu ay içinde tarihimizde yer alan önemli oluşumlardandır. 27 sanatçı arkadaşımızla “Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet mesut, muvaffak ve muzaffer olacaktır’ sözünü ilke edinerek; başlangıçtan bu güne Cumhuriyetimizi anlatmak ana konumuz oldu. Tarihsel belgeler ve yazılarla da içeriğimizi güçlendirdik. ‘’ açıklamasını yaptı.

Açılışta, Ülkü Cılızoğlu, Harika Ören, Nalan Yazar, Cemil Yurtseven, Sevgi Aksoy, Deniz Tokgöz hazır bulundular.

Sergi Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Ev’inde 24 Aralık Pazar akşamına kadar görülebilir.

Adres: Eskibağlar Mah.Fabrikalar sokak No:5 (Espark AVM Yanı) Tepebaşı/Eskişehir

*****

Önceki

ANKARA’DAYIZ…

Sonraki

20 Aralık Çarşamba Tiyatro Rehberi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Popüler Yazılar