Erkan Geniş’in yeni Sergisi “Karadeniz Esintileri”

Erkan Geniş’in yeni Sergisi

“Karadeniz Esintileri”

Haber : Harika Ören

Dünyagöz Ailesi gözlerimizle algıladıklarımızın çok daha derinine taşıyan sanata olan desteğini sürdürmeye devam ediyor. 22 Mart- 5 Nisan 2019 tarihleri arasında , Kültür ve Turizm Bakanlığı‘mız tarafından ‘’Gelmiş geçmiş en iyi 100 Türk Ressam” arasında gösterilen, Erkan Geniş’in yağlı boya sergisine ev sahipliği yaptı.

‘’Karadeniz’den Esintiler’’ isimli sergisiyle Dünyagöz Tunus Sanat Galerisi’nde eserlerini sanatseverlerle buluşturan sanatçı Erkan Geniş, yurt içinde ve dışında 69 kişisel sergi açmış; resim sanatı üzerine dört kitap yazmış, değerli bir sanat adamıdır.

İstanbul Kabataş Lisesi’nden sonra Ankara’da Maliye eğitimi alır. Ahmet Uzelli ile başlayan sanat hayatı Viyana Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü ve Salzburg Yaz Akademisi’nde devam eder. 2002 yılında Viyana’da atölyesini kurar. Yapıtları, Türkiye’de 6, Avusturya’da 2 müzede yer almakta; Ankara’da atölyesinde çalışmalara devam ederken, Saküder Derneği’nde de dersler vermektedir.

Karadeniz peysajlarıyla ünlenen sanatçının kendine has fırça atışıyla ürettiği eserler ilgiyle izlenmekte, fırçasından dökülen renklerin albenisiyle bezenen ‘’Karadeniz Esintileri’’ beğeniyle alkışlanmaktadır.

Erkan Geniş ,19. Kitap Fuarı Onur Ödülü, Avusturya Ressamlar Birliği Yabancı Ressamlar Başarı Ödülü sahibidir.

İstanbul Sanat Magazin Ailesi olarak değerli sanatçı Erkan Geniş‘e  çalışmalarında üstün başarılar diliyoruz.

*****

0 Reviews

Write a Review

Read Previous

Hande Çetik ve Buket Özcan’dan RESİTAL

Read Next

4 Nisan 2019 Perşembe Tiyatro Rehberi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: